Levadiakos – Ergotelis 2:0

levadiakosLevadiakos pokonał w sobotnim meczu 19. kolejki Super League Ergotelis Heraklion 2:0.

W pierwszych fragmentach meczu Sebastian Przyrowski miał trochę pracy. Najpierw w 6. minucie bez trudu wybronił „główkę” Giorgosa Sarrisa, a cztery minuty później polski golkiper zablokował strzał z ostrego kąta Minasa Pitsosa. W 26. minucie nacierający od kilku minut Levadiakos otworzył wynik meczu. Piłkę po kornerze przyjął Rogerio, który odegrał ją na drugą stronę pola karnego do Vangelisa Mantziosa, a ten strzałem z kąta pokonał Zachariasa Kavousakisa. W 32. minucie Levadiakos prowadził 2:0, a gola znów strzelił Mantzios. Doświadczony napastnik potężnie uderzył z ostrego kąta, piłkę przyblokował golkiper Ergotelisu, ale ta i tak wpadła do siatki. Ten gol nieco zabił tempo meczu, ale gospodarzom było to jakby na rękę..

W drugiej odsłonie walki nie brakowało, ale klarownych okazji było jak na lekarstwo. Levadiakos za zadanie postawił sobie oddalać grę od swojego pola karnego i starać się kontratakować, a Ergotelis w swoim ataku pozycyjnym nie bardzo wiedział jak ma przełamać mur obronny gospodarzy. W ostatnich 20 minutach gra gości nabrała większego rozpędu. W 71. minucie Ilias Anastasakos ładnie uderzył z 25 metrów, piłka jednak prześlizgnęła się tuż obok słupka. W 79. minucie piłka po uderzenie Babisa Lykogiannisa przeszłą centymetry obok słupka. W 82. minucie na bramkę Levadiakosu uderzył głową Diego Romano, ale trafił w słupek.


LEVADIAKOS – ERGOTELIS HERAKLION 2:0 (2:0)
1:0 Vangelis Mantzios 26′
2:0 Vangelis Mantzios 32′

ż.k. Antonis Magas, Pedro Sass Petrazzi – Giorgos Sarris, Andreas Bouchalakis

Levadiakos
Sebastian Przyrowski, Charalabos Lykogiannis, Manolis Nikolakakis, Ilias Kotsios, Giorgos Georgiou, Antonis Magas, Emmanuel Kone, Manuel Martinez (8′ Pedro Sass Petrazzi), Rogério, Stelios Vasileiou (81′ Olivier Kapo), Vangelis Mantzios (90’+3′ Giorgos Ioannidis)

Ergotelis
Zacharias Kavousakis, Minas Pitsos (46′ Angelos Chanti), Giorgos Sarris, Manolis Tzanakakis, Andreas Bouchalakis (82′ Leonardo Koutris), Horacio Cardozo, Álvaro Mejía, Diego Romano, Ziguy Badibanga, Ilias Anastasakos, Dimitris Diamantakos (72′ Maris Verpakovskis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4013 dni!