PG: Iraklis – Panathinaikos 0:1

panathinaikosPanathinaikos Ateny wygrał w meczu rewanżowym 3. rundy Pucharu Grecji z AO Iraklis Psachnon 1:0 i awansował do 1/4 finału. W pierwszym meczu PAO wygrał 3:0.

Gospodarze bardzo ambitnie podeszli do tego pojedynku i to oni byli stroną aktywniejszą w ofensywie, mimo że to Panathinaikos częściej był przy piłce. W 27. minucie meczu Iraklis strzelił bramkę, ale jej zdobywca Daniel Gbaguidi był na minimalnym spalonym i sędzia ku rozpaczy kibiców nie uznał trafienia. Goście sporadycznie zahaczali o pole karne Iraklisa, a jeśli już przedostali się w pobliże bramki ich strzały zostawiały wiele do życzenia.

W drugiej odsłonie obraz gry znacząco się nie zmienił, chęci z obu stron było dużo, ale wykonanie nie było najlepsze. Dopiero w 71. minucie meczu goście przeprowadzili skuteczną akcję. Abdul Jeleel Ajagun znalazł się na drodze piłki zagranej z linii końcowej boiska przez Mehdi Abeida i skierował ją do siatki. W 78. minucie Vangelis Delekos przedarł się w pole karne PAO, ale strzelił po ziemie w prost w dłonie Stefanosa Kotsolisa.

W ćwierćfinale rywalem Panathinaikosu będzie ktoś z pary AO Asteras Magoulas – AS Olympiakos Volou (pierwszy mecz 0:2).


AO IRAKLIS PSACHNON – PANATHINAIKOS ATENY 0:1 (0:0)
0:1 Abdul Jeelel Ajagun 71′

ż.k. Dimitris Koiliaras, Minas Tzanis – Spyros Risvanis

Iraklis
Christops Athanasopoulos, Minas Tzanis, Orestis Nikolopoulos, Panagiotis Bakomitros (46′ Tawonga Chimodzi), Christos Patsatzoglou, Christos Paligeorgos (56′ Nikos Gemisis), Dimitris Koiliaras, Alexandros Tsoutsis, Daniel Gbaguidi, Miltiadis Kalitzidis, Olivier Boumale (46′ Vangelis Delekos)

Panathinaikos
Stefanos Kotsolis, Panagiotis Spyropoulos, Kostas Triantafyllopoulos, Spyros Risvanis, Diamantis Chouchoumis, Christos Donis, Zeca (74′ Vangelis Anastasopoulos), Emir Bajrami (57′ Mehdi Abeid), Abdoul Jeleel Ajagun, Viktor Klonaridis, Nikos Karelis (68′ Alexandros Mouzakitis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!