Apollon – Asteras 1:2

asteras_tripolisApollon Smyrnis przegrał w meczu 20. kolejki Super League z Asterasem Tripolis 1:2.

W 21. minucie Paolo Farinola uderzył z ostrego kąta, ale piłka poszła w boczną siatkę. W 24. minucie Pablo De Blasis uderzył z kąta, ale piłkę wypiąstkował Alexandros Tzorvas. W 28. minucie De Blasis miał drugą próbę, ale jego strzał z obszaru pola karnego efektownie wybronił golkiper Apollona. W 36. minucie Giorgos Delizisis oddał szybki strzał po podaniu Thanasis Panteliadis, ale piłka wyszła tuż obok słupka. W 39. minucie Mauricio Carrasco przyjął piłkę zagraną przez De Blasisa i lobem pokonał Tzorvasa dając Arkadyjczykom prowadzenie. W 44. minucie Giorgos Bantis wybronił strzał Mikaela Dahlberga, który wykończył podanie Delizisia.

W drugiej odsłonie obie drużyny aktywnie szukały swojej szansy, choć zazwyczaj próby uzyskania gola kończyły się dużym niepowodzeniem. W 58. minucie dośrodkowanie Braiana Lluy wykończył głową Jerónimo Barrales, ale nie trafił w światło bramki. W 61. minucie golkiper Asterasu wybronił groźne strzały Dahlberga i Farinoli. W 81. minucie Apollon ku uciesze swoich kibiców doprowadził do wyrównania. Z rzutu wolnego piłkę wstrzelił pod bramkę Leonidas Argyropoulos, Bantis nie zdołał jej wybić i z najbliższej odległości do siatki trafił Antonis Petropoulos. W 84. minucie głową próbował Bantisa zaskoczyć Farinola, ale golkiper błędu nie popełnił. W 86. minucie Tzorvas sparował groźny strzał Juana Pablo Caffy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów gola w doliczonym czasie gry strzelił obrońca Asterasu Braian Lluy.


APOLLON SMYRNIS – ASTERAS TRIPOLIS 1:2 (0:1)
0:1 Mauricio Carrasco 39′
1:1 Antonis Petropoulos 81′
1:2 Braian Lluy 90’+3′

ż.k. Sebastian Setti, Giannis Kontoes

Apollon
Alexandros Tzorva, Leonidas Argyropoulos, Giorgos Delizisis, Leandro Alvarez, Petros Kanakoudis, Anastasios Tsokanis, Thanasis Panteliadis, Christos Mingas (76′ Antonis Petropoulos), Paolo Farinola, Mikael Dahlberg, Adrián Lucero (69′ Darren Ambrose)

Asteras
Giorgos Bantis, Braian Lluy, Dorin Goian, Khalifa Sankaré, Giannis Kontoes, Giorgos Zisopoulos, Juan Munafo Horta (64′ Sebastian Setti), Fernando Usero, Pablo De Blasis (68′ Ximo Navarro), Mauricio Carrasco (81′ Juan Pablo Caffa), Jerónimo Barrales

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4014 dni!