Czy to już upadek?

skodaW ostatnich dniach nie tylko w Grecji dyskutuje się na temat tego co wydarzyło się w weekend, a co trudno sobie logicznie wytłumaczyć.

Dwóch młodych piłkarzy Akademii Skody XanthiStelios Laspatzis i Giannis Parskevas opublikowało zdjęcie na portalu społecznościowym i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie było to zdjęcie z Danijelem Pranijciem, czyli zawodnikiem Panathinaikosu Ateny. Właśnie ten fakt pociągnął za sobą bardzo nieprzyjemne dla nich i całego obrazu greckiej piłki skutki.

Zdjęcie wzbudziło wiele emocji, ale tych złych. Kibice zarzucali dwóm młodzieżowcom, że pokazywanie się w towarzystwie piłkarza tak nielubianego klubu jest niewybaczalne, a ilość tych nieprzychylnych komentarzy plus wielki szum w mediach zmusiła do reakcji zarząd Akademii Skody. Reakcją tą było najgorsze co mogło się wydarzyć, czyli wyrzucenie obu zawodników z klubu!!

Stowarzyszenie kibiców Skody widząc to co się zaczęło dziać wyjaśniło – „Nasze słowa nie miały terroryzować żadnego z piłkarzy. Po prostu wszyscy (zarząd, trenerzy, zawodnicy, kibice) muszą zrozumieć, że Skoda to świetna drużyna i zasługuje na nasz szacunek i naszą miłość.” Niestety było już za późno na poprawę atmosfery i naprawę relacji.

Laspatzis, który niedługo miał nawet podpisać profesjonalny kontrakt z klubem zapewnił, że Skoda jest mimo wszystko dla niego bardzo ważna, a na pytanie, czy został potraktowany przez klub sprawiedliwie powiedział – „Nie, ale szanuje postanowienie administracji..Paraskevas w tej trudnej chwili podziękował kibicom za wsparcie i podobnie jak jego kolega w niedoli bez wahania stwierdził, że zarówno klub jak i miasto to wspaniałe miejsce.

Co ciekawe dzień po tych najtrudniejszych chwilach dla obu piłkarzy PAN.KI (Ruch Panathinaikosu) zapowiedział, że zrobi wszystko, by obaj trafili do Akademii PAO, gdzie będą mogli kontynuować swoją naukę. Stowarzyszenie w oficjalnym oświadczeniu zapewniło, że zupełnie nie zgadza się z tak haniebnym według nich zachowaniem prezesa Skody, a najważniejsze w nim wydaje się jedno, ale bardzo ważne dla całej tej historii stwierdzenie – „Wyrzucenie dwóch synów Akademii, bo ..opublikowali zdjęcie na facebooku z Pranjiciem? Po prostu zrobili to, o czym każdych chłopak marzy – zdjęcie ze znanym i cenionym piłkarzem..

4 opinie na “Czy to już upadek?

To tylko pokazuje jak maluczkim klubem jest Xanthi. Może to i nawet lepiej dla tych chłopaków, że trafią do szkółki PAO? Za klika lat mecz Xanthi – PAO i niech obaj tam strzelą po golu – tak bym to widział 🙂

Nie chcę tego zbyt dosadnie sformułować, ale postawa zarządu i kibiców Xanthi to prawdziwe barbarzyństwo. Druga w ciągu pół roku afera powiązana z facebookiem. Najpierw, że albański piłkarz opublikował swoje zdjęcie w koszulce UÇK (o dziwo za to nie wyrzucono go z klubu, ale jednak odsunięto od składu), a teraz jeszcze większy absurd, że poszło o fotografię z piłkarzem PAO. Postawa greckich władz zaprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Teraz uważam, że moje stwierdzenia o „Grecji marionetce” nie są ani trochę przesadzone, bo tak samo robiono za komuny. Jestem naprawdę zdruzgotany takim obrotem spraw. Nie można nawet sfotografować się z człowiekiem wyznającym inne poglądy, a konsekwencją złamania tego „świętego dogmatu” jest definitywne wykluczenie ze społeczeństwa. Dlaczego w ogóle pomiędzy Xanthi, a PAO jest taka nienawiść? Kibic jednej drużyny zabił kiedyś kibica drugiej czy co?

Na derbach Genui albo Porto Alegre (gdzie kibice są szczególnie zapaleni) widziałem jak kibice obu drużyn robili sobie wspólne fotki, śmiali się, piłkarze po meczu wymieniali koszulkami i mimo, że są odwiecznymi rywalami nikt nie miał do nikogo żalu z tego powodu. A w Grecji robią wiochę na potęgę. Jeszcze rząd grecki jakiś czas temu ograniczył wolność mediów (co wywołało niezłe zamieszki na ulicach) i prawdopodobnie w rankingu wolności słowa Grcja niedługo będzie zajmować ostatnie miejsca wraz z Erytreą, Dżibuti i KRLD. Co za kraj walnięty kraj ….

Leszku jest opcja blokowania (ignorowania) niektórych komentarzy?

Najlepsza z możliwych ..nie czytanie ich 😉

Dodaj komentarz

Informacje

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!