OFI – Panathinaikos 1:1

super leagueOFI Kreta zremisował 1:1 z Panathinaikosem Ateny w meczu 22. kolejki Super League.

Pierwsze fragmentu meczu bez historii, obie ekipy bardzo powoli się rozkręcały i dopiero w samej końcówce goście ze stolicy zdołali ożywić ten pojedynek golem. W 39. minucie Marcus Berg wyłuskał piłkę od Ze Eduardo, ta trafiła do Nikosa Karelisa, który odegrał futbolówkę do Viktora Klonaridisa, a ten nie miał problemów z pokonaniem Daniela Fernandesa. OFI miał lekką przewagę, ale na przerwę schodził przegrywając 0:1.

W 52. minucie dość składnie zachował się pod bramką gości Thanasis Papazoglou, ale mimo dobrej sytuacji strzelił obok bramki. W 59. minucie piłkę po uderzeniu na bramkę przez Vasilisa Koutsianikoulisa, po akcji Papazoglou, praktycznie z linii bramkowej wybił Giorgos Koutroubis. W 65. minucie mocne uderzenie Klonaridisa wybronił golkiper gospodarzy. W 71. minucie groźnie strzelił na bramkę PAO Giorgos Makris, ale Stefanos Kapino zdołał obronić próbę pomocnika, a chwilę później strzał Alexandrosa Perogamvrakisa poszedł w boczną siatkę. W 85. minucie Spyros Risvanis powalił na ziemie w polu karnym Perogamvrakisa, za co został wyrzucony z boiska, a gospodarze dostali szansę w postaci „11”, którą wykorzystał Ze Eduardo.

OFI KRETA – PANATHINAIKOS ATENY 1:1 (0:1)
0:1 Viktor Klonaridis 39′
1:1 Ze Eduardo 86′(k)

ż.k. Christos Bourbos – Nikos Karelis, Mehdi Abeid, Tasos Lagos, Emir Bajrami, David Mendes da Silva
cz.k. Spyros Risvanis 85′

OFI
Daniel Fernandes, Theodoros Tripotseris (83′ Giannis Stathis), Marco Zoro, Christos Bourbos, Carlos Milhazes, Giorgos Makris, Željko Kalajdžić (65′ Manolis Rovithis), Ze Eduardo, Vasilis Koutsianikoulis (74′ Kostas Banousis), Alexandros Perogamvrakis, Thanasis Papazoglou

Panathinakos
Stefanos Kapino, Giorgos Koutroubis, Konstantinos Triantafyllopoulos, Gordon Schildenfeld, Spyros Risvanis, Tasos Lagos, Mehdi Abeid (62′ David Mendes da Silva), Nano, Viktor Klonaridis (89′ Diamantis Chouchoumis), Nikos Karelis (62′ Emir Bajrami), Marcus Berg

3 opinie na “OFI – Panathinaikos 1:1

Z tego co czytałem (jeszcze skrótu nie widziałem) przy tej akcji gdzie podyktowano karnego dla OFI był spalony. Czekam żeby zobaczyć zapis video.
Tym razem musiałem słuchać relacji w radiu Novasports bo bet365 wybrało zamiast OFI-PAO (OFI w dobrej formie, u siebie tylko 1 porażka kontra zespół-firma w Grecji w jeszcze lepszej formie) spotkanie do transmisji Veria-Panthrakikos… Nie rozumiem wyboru tych gości. Wydaje mi się, że jakiś gamoń, który wybiera mecze do transmitowania rzucił tylko okiem i pomylił nazwy – Panthrakikos z Panathinaikos i tym sposobem jutro o 16:15 będzie można śledzić szlagier, hit hitów, świętą wojnę – Veria vs. Panthrakikos. Jutro ulice w całej północnej Grecji się wyludnią bo każdy będzie oglądał ten mecz, na który wszyscy kibice Superleague czekali od momentu wylosowania terminarza. I oto stało się – nadchodzi ten dzień. Słupki oglądalności zostaną pobite w każdej kategorii. Sam nie wiem czy zasnę… Takie emocje!

Chyba ktoś się obudził w 365 ale już i tak za późno na właściwą zmianę…
Zamiast meczu Verii transmitują Apollon-Atromitos.

W ten weekend każdy miał co oglądać. Szlagierów było co nie miara. Uwaga mojej skromnej osoby była absorbowana przez trzy hity: Boca Juniors vs River Plate, Derby della Lanterna oraz starcie Cúcuta Deportivo-América de Cali, co sprawiło, że w nocy nie mogłem zmrużyć oka.

Valezaos miał hit w lidze greckiej, a ponadto mieliśmy szereg derbów w Kolumbii oraz starcia czołowych drużyn w lidze angielskiej (Man City-Chelsea), hiszpańskiej (Barca-Valencia, derby Andaluzji, Athletic Bilbao-Real), derby d’Italia, derby La Platy, clasico Rio de Janeiro pomiędzy Vasco da Gama a Botafogo, derby Quito: LDU-El Nacional, a na deser Superpuchar Argentyny oraz finał Mistrzów Narodów Afryki. To był niesamowicie obfity w derbowe pojedynki tydzień. Coż za emocje 🙂