Atromitos – Asteras 3:1

atromitosAtromitos Peristeri pokonał Asteras Tripolis 3:1 w meczu 24. kolejki Super League.

W 16. minucie Sokratis Fytanidis za nieładne zachowanie względem Juanmy został wyrzucony z boiska. Ten fakt nie osłabił jednak gospodarzy, bo już w 22. minucie objęli oni prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego wstrzelił Pitu Garcia, a defensorów Asterasu ubiegł Tasos Karamanos i głową skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej części meczu gospodarze mimo braku jednego piłkarza grali tak jakby obie drużyny był kompletne, a co istotniejsze ich skuteczność mogła robić wrażenie. W 69. minucie Pitu Garcia po raz drugi wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, a głową Giorgosa Bantisa zaskoczył Vangelis Nastos. W 78. minucie „11” wywalczył Pitu Garcia, a na gola zamienił ją Javier Umbides. W 88. minucie honorowe trafienie dla Asterasu Uzyskał Juanma.


ATROMITOS PERISTERI – ASTERAS TRIPOLIS 3:1 (1:0)
1:0 Tasos Karamanos 22′
2:0 Vangelis Nastos 69′
3:0 Javier Umbides 79′
3:1 Juanma 88′

ż.k. Stathis Tavaridis – Juan Munafo Zorta, Braian Lluy, Dotrin Goian
cz.k. Sokratis Fytanidis 16′

Atromitos
Luigi Cennamo Stathis Tavlaridis, Nikos Lazaridis, Kostas Giannoulis, Sokratis Fytanidis, Luiz Eduardo Brito (63′ Panagiotis Ballas), Elini Dimoutsos, Javier Umbides (82′ Stefanos Napoleoni), Pitu, Tasos Karamanos, Fabio (25′ Vangelis Nastos)

Asteras
Giorgos Bantis, Braian Lluy, Giannis Kontoes (46′ Sebastian Grazzini0, Giorgos Zisopoulos, Dorin Goian, Khalifa Sankaré (83′ Tasos Papachristos), Guirane N’Daw, Juan Munafo Hort, Pablo De Blasis, Mauricio Carrasco, Juanma

7 opinie na “Atromitos – Asteras 3:1

Trzy stałe fragmenty gry – trzy gole dla gospodarzy. To pokazuje, że nawet grając w dziesięciu niemal cały mecz można odnieść zwycięstwo różnicą 2-3 goli. Na marginesie – gol dla gości też po rozegraniu ze stojącej piłki. Dzisiejszy futbol.

W lidze greckiej jest wielu dobrych wykonawców stałych fragmentów gry m.in. Pitu Garcia, Nano, Lino, Usero, Umbides więc jest na co popatrzeć..

Pranjic! można byłoby wymienić jeszcze kilku 🙂

Dlatego jest „m.in.” 😉 Ja z nich wszystkich najbardziej cenię Lino i Umbidesa, bo to bardzo solidni i skuteczni, ale nie rzucający się w oczy zawodnicy.

Dla mnie Lino to jeden z najlepiej centrujących w biegu zawodników. Ze stojącej piłki to jeszcze pół biedy zagrać dobrze ale będąc w ruchu to już druga sprawa i tutaj Lino zdecydowanie wyróżnia się na tle ligowców.

W sumie to typowo grecki styl gry zdobywać gole niemal wyłącznie po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry. Szkoda, że gra z finezją u Greków leży, no ale jak to mówią: „zwyciężają nie ci, co grają pięknie, ale ci którzy wygrywają mecz”. Ciekawe gdzie taka taktyka zaprowadzi Grecję na Mundialu?

Grecy zazwyczaj grają na zdobycie jednego gola i zazwyczaj stawiają na stałe fragmenty. Jak na razie przynosi to doskonały efekt i zapewne na Mundialu taktyki znacząco nie zmienią.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4083 dni!