Instynkt Stevensa!

paok_2013Huub Stevens ma najwidoczniej doskonały instynkt, bo dzięki jego decyzji dwóch młodych piłkarzy PAOK-u miało niezwykle udane wejście do pierwszej drużyny „Tyrana Północy”.

Pierwszym szczęściarzem był Stelios Pozoglou, który choć zadebiutował w czarno-białych barwach 30 października 2013 roku w meczu Pucharu Grecji z Anagennsis Karditsas, to jednak prawdziwe wejście i bojowy chrzest Stevens zafundował mu w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej (12 grudnia 2013), w którym rywalem PAOK-u był AZ Alkmaar. Ówcześnie jeszcze niespełna 18-letni Pozoglou pojawił się na murawie w 74. minucie, a w doliczonym czasie gry zdobył gola wyrównującego na 2:2, czym wzbudził podziw kibiców obu drużyn, a w Grecji zaczęto dostrzegać jego sportowe walory.

Pozoglou oswajanie z piłką nożną rozpoczął w wieku 6 lat, kiedy to trafił do Akademii PAOK-u. W wieku 10 lat w swoim drugim sezonie gry, w rozgrywkach dziecięcej ligi strzelił niewiarygodną wręcz liczbę 97 goli. Pozoglou prócz swojej skuteczności wyróżnia się niebanalną techniką, a jego małym hobby jest futbolowy freestyle.

Drugim młodzieżowcem PAOK-u, który miał efektowne wejście do pierwszej drużyny jest Efthimis Koulouris. 18-latek zadebiutował w meczu rewanżowym 1/4 finału Pucharu Grecji z Apollonem Smyrnis (13 lutego 2014). Młody napastnik wyszedł na murawę w 46. minucie zmieniając Stefanosa Athansiadisa. Jego instynkt i doskonałe ustawienie zaowocowało dwiema bramkami. Już dziewięć minut po wejściu doskonale wyczuł moment podania i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył gola. Swoją drugą bramkę strzelił w doliczonym czasie gry..

Koulouris w odróżnieniu od Pozoglou karierę zaczynał w szkółce Aetos Skydras, gdzie wypatrzyli go w 2009 roku skauci salonickiego klubu. Co ciekawe w swojej pierwszej drużynie był defensywnym pomocnikiem, ale po kilku meczach w barwach PAOK-u trenerzy zdecydowali przesunąć go na szpic ataku, co było strzałem w „10”, bo sam piłkarz odnalazł prawdziwe powołanie w futbolu, czyli strzelanie goli.

Obaj młodzieżowcy to wyróżniający się piłkarze Super League U-20. Pozoglou jak do tej pory strzelił w tych rozgrywkach 7 bramek, a Koulouris ze swoimi 19 bramkami na koncie jest zdecydowanym liderem strzelców (osiem bramek przewagi nad drugim w klasyfikacji Nikosem Vergosem z Olympiakosu Pireus).

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!