Grecy celują w 11!

uefaDobre występy greckich drużyn w europejskich pucharach dają nadzieję na mały skok w górę rankingu UEFA.

Jeszcze dwa sezony temu Grecja zamykała pierwszą „10” tego rankingu, nie wspominając sytuacji sprzed ponad 10 lata, kiedy to greckie kluby wspólnie wywalczyły 6. miejsce. Obecnie od dwóch sezonów jest to 12. pozycja, ale pojawiła się szansa na mała poprawę tego stanu rzecz.

Przed Grecją, która na dzień dzisiejszy zgromadziła w ostatnim pięcioleciu 33,600 punktu jest obecnie Turcja (34,200), która w europejskich pucharach ma jeszcze Galatasaray. Ekipy obu federacji walczą w 1/8 finału Champions League z przedstawicielami ligi angielskiej. Ekipa ze Stambułu zremisowała w pierwszym meczu z Chelsea FC 1:1, a Olympiakos jak wiadomo pokonał Manchester United 2:0. Jak widać szanse na awans w tym momencie ma nieco większe mistrz Grecji i jeśli tego dokona, a Galatasaray nie zagra w ćwierćfinale to już na pewno zagwarantuje to Grecji 12. miejsce w rankingu. Jednak jest szansa na minięcie Turcji w rankimgu, ale to już zależeć będzie od postawy „Thrylos” w ćwierćfinale..

Istnieje również bardzo pesymistyczny scenariusz, bowiem gdyby Olympiakos odpadł z United, a FC Basel doszedłby np. do finału Ligi Europejskiej to Szwajcaria (32,025) wskoczyłaby na 12. miejsce, ale wydaje się to być mało prawdopodobne, choć na pewno możliwe..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4014 dni!