Papadopoulos w Cracovii!

cracoviaJak poinformowała oficjalna strona internetowa Cracovii Giannis Papadopoulos podpisał z krakowskim klubem kontrakt do 2016 roku.

Papadopoulos karierę zaczynał w drużynie Iraklisa Saloniki, w którego barwach rozegrał w Super League ponad 20 meczów. W 2008 roku trafił do Olympiakosu Pireus, gdzie wędrował z drużyny młodzieżowej do pierwszego zespołu. Jego ambicją było grać w „Thrylos”, ale po osiągnięciu wieku seniorskiego miał bardzo małe szanse na utrzymanie się w pierwszym zespołu wielokrotnego mistrza Grecji. W 2011 roku po decyzji sztabu trenerskiego, zdecydował się na zmianę otoczenia i wybrał drugoligowe zaplecze niemieckiej Bundesligi, drużynę Dynama Drezno. W ekipie tej rozegrał jeden dobry sezon i zaczęły się kontuzje, które zakończyły jego przygodę w lidze niemieckiej. W sezonie 2013/2014 Papdopoulos wrócił do Grecji, gdzie związał się z Arisem Saloniki i choć na początku mógł liczyć na grę, był nawet podstawowym pomocnikiem „Boga Wojny” to wraz z pozyskaniem nowych zawodników w zimowym okienku transferowym jego pozycja w drużynie poważnie osłabła i ostatecznie zdecydował się kolejny raz na zmianę. Wybór padł na Cracovię.

Papadopoulos w tym sezonie zagrał w 16 ligowych meczach Arisa.

2 opinie na “Papadopoulos w Cracovii!

Szok! Pewnie pokazali mu koszulkę w jakich gra Cracovia a ten z rozpędu podpisał bo myślał, że do Pireusu wraca 😉
Czyżby Cracovia wytyczyła nowy szlak transferowy? Najpierw Mikulic, teraz Giannis Paps… Skoro tak popularny jest kierunek cypryjski to dlaczego nie sprowadzać piłkarzy z SL? Gdyby Grek sprawdził się w Krakowie to będzie dobrym ambasadorem SL w Polsce. Był już taki jeden w Białymstoku – Jokin Esparza i dobrej reklamy greckiej lidze nie zrobił. Zobaczymy jak spisze się Paps pod Wawelem i jak dostosuje się do ich stylu gry – posiadanie piłki, dużo gry na 1-2 kontakty.

Ogólnie rzecz biorąc zawodnicy z Super League w Polsce wielkiej kariery nie robili, ale może Papadopoulos lub Mikulić coś w tej kwestii zmieni.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4007 dni!