Apollon – Platanias 3:1

apollon_smyrniApollon Smyrnis pokonał w meczu 28. kolejki Super League AO Platanias 3:1.

Gospodarze rozpoczęli bardzo efektownie, bo już w 4 . minucie pojedynku objęli prowadzenie. Z kornera piłkę wstrzelił na piąty metr Adrian Lucero, a nieco odwrócony do bramki Tom Söderberg głową skierował futbolówkę w długi róg bramki. W 17. minucie Apollon prowadził już 2:0. Najpierw piłka po potężnym uderzeniu Panagiotisa Korbosa trafiła w spojenie słupka i poprzeczki, a następnie wpadła na nogę Darrena Ambrose’a, który z 16 metra uderzył po ziemi w długi róg, piłkę trącił jeszcze Angelos Zouboulakis i ta wpadła do bramki. W 29. minucie goście strzelili gola kontaktowego. Akcję na lewej stronie rozpoczął David Torres, piłka po serii wybić, odbić i niepewnych interwencji ostatecznie trafiła na drugi metr do Abdula Aziza Tetteha, który nie mógł chybić.

Tuż przed końcem pierwszych dwudziestu minut drugiej odsłony gospodarze powiększyli przewagę i zarazem przypieczętowali zwycięstwo. Błąd popełnił ostatni przed bramkarzem Vasco Faísca, który „bawił” się piłką, co wykorzystał Ambrose i w sytuacji sam na sam nie dał golkiperowi szans.


APOLLON SMYRNIS – AO PLATANIAS 3:1 (2:1)
1:0 Tom Söderberg 4′
2:0 Darren Ambrose 17′
2:1 Abdul Aziz Tetteh 29′
3:1 Darren Ambrose 64′

ż.k. Panagiotis Korbos, Petros Kanakoudis – Juan Aguiler

Apollon
Alexandros Tzorvas, Leonidas Argyropoulos, Giorgos Delizisis, Tom Söderberg, Thanasis Panteliadis, Panagiotis Korbos, Anastasios Tsokanis, Christos Mingas (75′ Paolo Farinola), Adrián Lucero, Darren Ambrose (71′ Petros Kanakoudis), Antonis Petropoulos (88′ Mikael Dahlberg)

Platanias
Antonis Giorgallidis, Angelos Zouboulakis, Giorgos Zaradoukas (69′ Nikola Beljić), Antar Yahia, Vasco Faísca, Abdul Aziz Tetteh, Juan Aguilera (71′ David Cerra), Fanouris Goundoulakis, Panagiotis Vlachodimos, Vasco Fernandes (51′ Kostas Mendrinos), David Torres

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!