Kto za Santosa?

reprezentacjaFernando Santos po Mistrzostwach Świata kończy przygodę z reprezentacją Grecji. Kto więc zajmie jego miejsce?

Dyrektor techniczny kadry narodowej Grecji Takis Fyssas będzie teraz organizował spotkania i rozmowy z potencjalnymi kandydatami na objęcie funkcji selekcjonera reprezentacji Grecji. Kto jest zatem na tej liście?

Ivan Jovanović to było pierwsze nazwisko, które pojawiło się po rezygnacji Santosa. Serb w 2013 roku podpisał dwuletnią umowę z Al-Nasr SC, ale tęskni za Europą. Szkoleniowiec ten jest całkiem dobrą opcją dla kadry Grecji, bowiem część swojej trenerskiej kariery spędził w Helladzie. Prowadził Niki Volou, Iraklisa Saloniki i Panachaiki GE. Jednak najczęściej kojarzony jest z cypryjskim APOEL-em Nikozja, gdzie spędził ponad osiem lat i osiągał duże sukcesy.

Jak sugerują media kandydatem godnym uwagi jest Ronald Koeman, który w ostatnich dniach zaznaczył, że nie przedłuży swojej umowy z Feyenoordem Rotterdam. Holender chce ponoć kontynuować prace poza ojczyzną. 51-letni Koeman ma dość spore doświadczenie, bowiem prowadził już m.in. Ajax Amsterdam, SL Benfica, PSV Eindhoven, był nawet asystentem w kadrze Holandii i FC Barcelona.

Kolejnym trenerem branym pod uwagę jest Marcelo Bielsa. Argentyńczyk ostatnio odrzucił propozycję federacji Peru, a wcześniej prowadził dwie inne reprezentację Argentyny i Chile, więc jego doświadczenie w tak specyficznych warunkach pracy jest bardo duże. Ostatnio Bielsa pracował w Athletic Bilbao.

Godną uwagi propozycją jest też Javier Aguirre. Meksykanin, który od końca 2012 roku prowadzi Espanyol odkłada rozmowy na temat przedłużenia swojego kontrakt, więc jest szansa na skuteczne negocjacje. Ostatnio szkoleniowiec ten dostał propozycję pracy z reprezentacją Kataru, ale mimo dużych pieniędzy jakie mu proponowano Aguirre zdecydował się zostać w Europie. 55-latek ma niewielkie, ale jednak doświadczenie w pracy z reprezentacją Meksyku. Dużo większe ma w pracy klubowej, a prowadził m.in. Osasunę i Atletico Madryt.

Potencjalnym kandydatem jest też zwolniony niedawno z AC Milan Massimiliano Allegri, ale ponoć z wielu względów Włoch raczej nie poprowadzi greckiej kadry.

Tych nazwisk z każdym dniem przybywa, ale jest jeszcze nieco czasu, by wybrać mądrze, bo kadra narodowa to jednak dobro całej Grecji.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4081 dni!