Santos: Nie mam najlepszych piłkarzy!

wc2014Selekcjoner reprezentacji Grecji Fernando Santos w kolumbijskiej telewizji wypowiedział się na temat reprezentacji Grecji i zbliżających się Mistrzostw Świata.

Portugalczyk zapytany o defensywne nastawienie reprezentacji Grecji powiedział w obronie swojej pracy: „Można powiedzieć, że Grecja gra defensywnie. Pamiętajmy, że w ten sposób wygrała mistrzostwo Europy. Próbowałem w ostatnich latach, zmienić trochę sposób gry i teraz drużyna gra bardziej agresywnie. Trener kadry może pozwolić sobie tylko na kilka treningów przed docelowym meczem, więc nie można od razu zmienić wszystkiego. Trenowałem wielką trójkę Portugalii – Porto, Benficę i Sporting, zespoły, z którymi zdobywałem mistrzostwo kraju. Żeby wygrywać mistrzostwa nie może grać defensywnie. Próbowałem zmienić sposób gry reprezentacji i patrząc na 8-10 ostatnich meczów, tak gra nieco się zmieniła.

Na pytanie o brak kreatywności greckiej kadry Santos nie zaprzeczył, ale..: „Kreatywność nie jest naszym największym atutem, ale zastępujemy ją zaangażowaniem i mentalnością zwycięscy. Mamy dwóch zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo Europy – Katsouranisa i Karagounisa i to jest bardzo ważne. Co jest ważne dla moich zawodników? Przede wszystkim wierzyć w swoje możliwości i w to, że to od nich wszystko zależy. Jeśli chodzi o Puchar Świata i jeśli pytasz mnie czy mam najlepszych zawodników powiem nie. Jeśli zaś pytasz czy mam zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku powiem tak.

Kolejne pytania kolumbijskiego dziennikarza tyczyły się rywali Greków na Mundialu, na które Santos dość szybko odpowiedział: „Kolumbia jest faworytem grupy. Ma bardzo silny zespół. W swojej kadrze ma wartościowych zawodników jak Falcao, James Rodríguez czy też Jackson Martínez. To bardzo silny zespół w defensywie i ofensywie. Wybrzeże Kości Słoniowej ma jednego z najlepszych pomocników Świata – Yaya Toure i oczywiście Drogbę, który jest perfekcyjny. Japonia to bardzo dobrze ułożona taktycznie drużyna i chyba najlepsza pod tym względem z naszych mundialowych rywali

1 opinia na “Santos: Nie mam najlepszych piłkarzy!

Nie obawiam się o losy Grecji w Brazylii 🙂 Awansowała do grupy C, pierwszy mecz 14 czerwca z Kolumbią – obstawiam, że w tym spotkaniu Grecja wygra 2:0.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!