Play-off: Atromitos – Panathinaikos 1:1

super leagueAtromitos Peristeri zremisował 1:1 z Panathinaikosem Ateny w 1. kolejce Super League – play-off.

Początek meczu to twarda walka o każdy metr boiska, ale z czasem gra nabrała rytmu ofensywnego. W 15. minucie Mladen Petrić uderzył z półobrotu, ale Luigi Cennamo znalazł się na orbicie lotu piłki i ją skutecznie przyblokował. Minutę później Nikos Lazaridis wyszedł do piłki wstrzelonej z rzutu rożnego przez Javiera Umbidesa, ale uderzył głową tuż nad bramką. W 18. minucie goście trafili do siatki Atromitosu. Konstantinos Triantafyllopoulos z prawej strony wstrzelił piłkę przed bramkę, a dokładniej na drugi jej słupek, gdzie Luiza Eduardo Brito ubiegł Mehdi Abeid i głową pokonał Cennamo. W 23. minucie Stefanosa Kapino próbował lobować Umbides, ale piłka wyszła jednak nad poprzeczką. W 37. minucie świetna uderzenie z blisko 30 metrów oddał Nano, jednak golkiper gospodarzy zdołał zablokować futbolówkę.

W 47. minucie Petrić twardo przebił się przez obronę, ale Cennamo wyczekał do końca i pewnie zablokował strzał Chorwata. Po tej akcji gospodarze przejęli inicjatywę w meczu.W 56. minucie Atromitos doprowadził do wyrównania. Z kornera piłkę dośrodkował Umbides, a głową golkipera PAO pokonał Stathis Tavlaridis. W 58. minucie Petrić wykorzystał błąd obrony, ale mając przed sobą bramkarza nie potrafił go pokonać. W 72. minucie Kapino wybronił groźny strzał z 13 metrów Stefano Napoleoniego. Od 78. minuty Panathinaikos grał w „10”, bowiem z boiska zszedł Tasos Lagos, który po zderzeniu kilka minut wcześniej z Tavlaridisem krwawił i szkoleniowiec zdecydował się dać mu jednak odpocząć, a wszystkie zmiany zostały już przeprowadzone. Zresztą kilka minut później do szatni udał się odczuwający to zderzenie głowami Tavlaridis. W 86. minucie Giorgos Koutroubis uratował swoją drużynę od straty bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Papadopoulosa.


ATROMITOS PERISTERI – PANATHINAIKOS ATENY 1:1 (0:1)
0:1 Mehdi Abeid 18′
1:1 Stathis Tavlaridis 56′

ż.k. Stathis Tavlaridis – David Mendes da Silva

Atromitos
Luigi Cennamo, Vangelis Nastos, Nikos Lazaridis, Stathis Tavlaridis (82′ Giorgos Fotakis), Kostas Giannoulis, Elini Dimoutsos, Javier Umbides, Pitu Garcia (74′ Panagiotis Ballas), Luiz Eduardo Brito (57′ Stefano Napoleoni), Tasos Karamanos, Dimitris Papadopoulos

Panathinaikos
Stefanos Kapino, Giorgos Koutroubis, Konstantinos Triantafyllopoulos, Gordon Schildenfeld, Nano, Tasos Lagos, Zeca, Mehdi Abeid (30′ Nikos Karelis), Abdul Jeleel Ajagun (54′ David Mendes da Silva), Mladen Petrić (65′ Marcus Berg), Viktor Klonaridis

2 opinie na “Play-off: Atromitos – Panathinaikos 1:1

Abeid ma dopiero 21 lat, a już gra na naprawdę wysokim poziomie. Niedługo powinien dostać szansę w seniorskiej reprezentacji Algierii.

Ja się dziwię, że jeszcze nie gra..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4010 dni!