Cennamo zagra na Mundialu?

wc2014Golkiper Atromitosu Peristeri Luigi Cennamo miał świetny sezon w Super League i wcale nie jest bez szans na wyjazd do Brazylii na Mistrzostwa Świata.

Fernando Santos jeszcze kilkanaście tygodni temu nie miał problemu z obsadzeniem bramki, ale ostatnie tygodnie troszeczkę zawęziły pole manewru w tej kwestii. Niekwestionowanym liderem wydaje się być Orestis Karnezis, który stał między słupkami greckiej bramki przez całe eliminacje, ale mimo to jakaś niepewność pozostaje, bo dopiero teraz zaczął regularnie grać w barwach hiszpańskiej Granady.

O pozycję drugiego bramkarza niedawno walczyli Panagiotis Glykos i Alexandros Tzorvas. Ten drugi grając wybornie w barwach Apollona Smyrnis doznał urazu ramienia i od kilku tygodni nie gra, tak więc jego szanse na wyjazd do Brazylii poważnie zmalały. Glykos w tym momencie wydaje się być nieco przemęczony sezonem, a prócz tego na jego postawę psychofizyczną działają niepowodzenia drużyny.

Po tej głównej trójce aspirujący do bramki reprezentacji Grecji są dwaj młodzi bramkarze Sokratis Dioudis i Stefanos Kapino oraz nieco starszy Michalis Sifakis. Ten pierwszy sezonu do udanego zaliczyć nie może, bo jego Aris spadł z ligi, a jego myśli na pewno nie są przy czerwcowej imprezie. Kapino dla odmiany ma powody do radości oraz satysfakcji i na pewno nie jest bez szans na grę w Mundialu, ale to ciągle młody zaledwie 20-letni zawodnik i nie wiadomo jak może podziałać na niego atmosfera największej piłkarskiej imprezy Świata. Sifakis rozegrał w tym sezonie zaledwie 14 spotkań i zapewne nie jest w mistrzowskiej formie.

Następnym w kolejce do greckiej bramki jest ten, który Sifakisa wyparł z bramki Atromitosu, czyli Luigi Cennamo, który jest w doskonałej dyspozycji i prawdopodobnie życiowej formie, by pojechać na tak wielką imprezę.

Cennamo mimo, że urodził się w Niemczech, a jego ojciec jest Włochem to od początku swojej kariery związany był z Grecją, czego efektem jest podwójne obywatelstwo. Zaczynał przygodę z piłką w drużynie młodzieżowej Olympiakosu Pireus. Później grał w AO Aigaleo, Panaigialeios GS, Prodeftiki Neolaia, Panaitolikosie Agrinio (awansował z nim do Super League) i Atromitosie Peristeri, którego barw broni obecnie. Cennamo miał też trzy zagraniczne przygody w angielskim Burnley, cypryjskim APEP i izraelskim Maccabi Netanja. 34-latek ma zatem potrzebne doświadczenie, umiejętności, a także pewność siebie i selekcjoner przy takim rozchwianiu potencjalnych kandydatów powinien poważnie wziąć pod uwagę jego osobę..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!