Play-off: PAOK – Panathinaikos 1:0

paok_2013PAOK Saloniki wygrał z Panathinaikosem Ateny 1:0 w 6. kolejce Super League – play-off i dzięki temu zagra w play-off Ligi Europejskiej.

PAOK w pierwszej fragmentach meczu był bardziej mobilny w swojej grze. W 6. minucie piłkę w polu karnym przyjął Efthimis Koulouris i uderzył w krótki róg bramki, futbolówka trafiła jednak w słupek i wyszła poza boisko. W 12. minucie Abdul Jeleel Ajagun wykończył kontrę PAO, ale jego strzał w długi róg zakończył się również na słupku bramki. W 18. minucie po akcji z nogi do nogi uderzył z 20 metra Costin Lazar, ale piłka wyszła tuż nad bramką. W 24. minucie bo serii błędów gospodarzy bramkę mógł strzelić Marcus Berg, ale na miejscu była ręka interweniującego Panagiotisa Glykosa. W 30. minucie Berg wpadł zdecydowanie w pole karne, uderzył obok dłoni Glykosa, ale piłka wyszła obok słupka. W 32. minucie prawą strona pola karnego przedarł się Bibras Natcho, ale jego próbę uderzenia wybronił Stefanos Kotsolis. W 37. minucie podanie Panagiotisa Spyropoulosa głową wykończył Christos Donis, ale z linii bramkowej wybił ją Glykos.

W 57. minucie Lino zagrał piłkę z linii końcowej boiska do Zvonimira Vukicia, który wykorzystał złe ustawienie Kotsolisa i otworzył wynik meczu. W 64. minucie do centry Nikosa Karelisa wyszedł Berg, ale piłka uderzona przez Szweda trafiła w słupek. W 76. minucie Zeca próbował technicznym uderzeniem zaskoczyć Glykosa, ale się pomylił.


PAOK SALONIKI – PANATHINAIKOS ATENY 1:0 (0:0)
1:0 Zvonimir Vukić 57′

ż.k. Bibras Natcho

PAOK
Panagiotis Glykos, Stelios Kitsiou, Lino, Juan Insaurralde, Giorgos Tzavellas, Ergys Kace, Costin Lazar (46′ Zvonimir Vukić, 68′ Kostas Katsouranis), Bibras Natcho, Miroslav Stoch, Dimitris Salpingidis, Efthymis Koulouris (82′ Giannis Skondras)

Panathinaikos
Stefanos Kotsolis, Panagiotis Spyropoulos, Giorgos Koutroubis, Spyros Risvanis, Christos Donis (74′ Viktor Klonaridis), Nikos Marinakis (84′ Diamantis Chouchoumis), Zeca, Tasos Lagos (79′ David Mendez da Silva), Abdul Jeleel Ajagun, Marcus Berg, Nikos Karelis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4080 dni!