Santos: To kadra wyważona!

wc2014Fernando Santos na konferencji prasowej związanej z wyborem 23 piłkarzy, którzy pojadą na Mundial wyjaśnił nieco swój wybór.

Jeszcze 3-4 tygodni temu nie miałem stuprocentowej pewności kogo wybrać. Starałem się wybrać zawodników w sposób wyważony. Trzech bramkarzy, siedmiu obrońców, siedmiu pomocników i sześciu piłkarzy do ataku, takich którzy mogą grać również na innej pozycji niż ta pierwotnie przydzielona. Najmniejszy problem był z bramkarzami. Mamy trzech, których chcieliśmy. Wybór był dużo łatwiejszy niż w 2012 roku. Są zawodnicy, którzy mogą konkurować na rożnych pozycjach. W 2012 roku mieliśmy czterech stoperów i tyko jednego prawego obrońcę Torosidisa. Tym razem mamy jeszcze Vyntrę, który może grać też na środku obrony. Czekałem trzy tygodnie na Siovasa, czy zacznie grać, ale nie pojawił się nawet w meczach towarzyskich z Panioniosem i Levadiakosem. Gdybym miał szansę go zobaczyć, to mógłbym ocenić sytuację tak jak miało to miejsce z Mitroglou.

Santos pytany kolejny raz o rywali na Mundialu krótko powiedział – „Trafiliśmy do dość wyrównanej grupy. Mamy dokładnie przeanalizowanych rywali ich mocne i słabe strony. Zaskoczony jestem Japonią, która jest zespołem pod każdym tego słowa znaczeniu.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3954 dni!