Beniaminek Super Leagie – Niki Volou

niki_volouNiki Volou wygrała Football League – play-off, ale jako druga drużyna zapewniła sobie awans do greckiej Super League.

Drużyna z Wolos wraca do greckiej elity po 48 latach tułaczki w niższych klasach rozgrywkowych. Ostatni sezon Niki w Alpha Ethniki to rozgrywki 1965/1966 i był to piąty sezon tej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej Grecji. Kolejnych kilka lat spędziła w drugiej lidze, a później balansowała na granicy Beta Ethniki i Gamma Ethniki, a w pewnym momencie wylądowała w Delta Ethniki, co było największą próbą.

Wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze dopiero w 2012 roku w momencie ponownego awansu do Football League. Już w pierwszym sezonie drużyna zdołała awansować do play-off, których celem była Super League. Niestety to pierwsze podejście nie było udane, bowiem Niki wywalczyła w sześciu meczach trzy punkty, ale i sam awans do dej fazy był sukcesem. Zaistniałą sytuacja dała do myślenia włodarzom klubu, którzy zaczęli postrzegać klub bardziej profesjonalnie, by ten potencjał nie został zmarnowany.

Sezon 2013/2014 to już całkiem inna drużyna. Klub zadbał o wzmocnienia pozyskał m.in. dwóch bardzo efektywnych Hiszpanów Isaaca Jové i Anete. Od pierwszego meczu Niki trzymała się czołowych miejsce grupy północnej. Przez cały sezon zasadniczy nie schodziła poniżej trzeciego miejsca, a to gwarantowało walkę o Super League. Ostatecznie tą pierwsze część sezonu zakończyła na drugim miejscu mając na koncie 56 punktów (17-5-4 47:12).

Do baraży podchodziła w nieco gorszym położeniu, zwłaszcza że przegrała pierwszy mecz, ale jak się okazało wiara w sukces pozwoliła odrobić straty, a dzięki czterem ostatnim zwycięstwom zapewniła sobie pierwsze miejsce w play-off i jako mistrz drugiej ligi awansowała do Super League (29 pkt 8-3-3 18:9).


1 opinia na “Beniaminek Super Leagie – Niki Volou

ARISfanfootballleague

bardzo dobrze 🙂

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!