Baraż: Olympiakos – Skoda 1:2

skodaSkoda Xanthi pokonała w meczu barażowym AS Olympiakos Volou 2:1 i tym samym utrzymała status pierwszoligowca.

Na trybunach było efektownie, a większe wrażenie robiła część trybun opanowana przez kibiców Olympiakosu. Mecz niestety rozpoczął się z blisko 30 minutowym opóźnieniem, gdyż najpierw pojawił się problem z poprawnym obsadzeniem ławkej rezerwowych obu ekip, a później rzucone na murawę taśmy papieru trzeba było usunąć. Problemy te został rozwiązane i sędzia mógł zagwizdać po raz pierwszy w tym meczu, ale po kilkudziesięciu sekundach mecz został przerwany, bowiem asystent sędziego został trafiony przedmiot rzuconym z trybun, ale nie było to nic groźnego i spotkanie szybko zostało wznowione.

Ze sportowego punktu widzenia początek meczu nie był najefektowniejszy, ale w ostatnim kwadransie pojawiły się emocje. W 34. minucie najlepszy snajper Olympiakosu Mario Gurma efektownie uderzył zza pola karnego, piłka uderzyła z dużą mocą w słupek i wpadła do bramki. W 42. minucie wyrównanie było blisko, ale piłka po uderzeniu Carlosa Calvo trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Skoda doprowadziła do remisu. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Calvo, a głową trafił do siatki Olympiakosu Dimitris Goutas.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo niedobrze dla Skody, gdyż już w 48. minucie Petros Mantalos za uderzenie rywala ujrzał czerwoną kartkę i drużyna z Ksanti musiała walczyć o Super League w „10”. Ta strata „Królowej Tracji” nie wpłynęła na odważniejszą grę rywala z Wolos. Gra nie kleiła się żadnej ze stron, ale w końcówce meczu doświadczenie pierwszoligowca okazało się kluczem do wygrania meczu. W 82. minucie kolejne świetne dośrodkowanie Calvo, tym razem wykończył głową Antonis Ranos, a Theodoros Gitkos zmuszony był po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry Skodę od remisu uratował Dimitris Kyriakidis, który efektownie wybronił strzał Iliasa Ioannou.

[wc_row][wc_column size=”one-half” position=”first”] 1:0 Mario Gurma 34′

[/wc_column][wc_column size=”one-half” position=”last”] 1:1 Dimitris Goutas 45’+3′

[/wc_column][/wc_row]

AS OLYMPIAKOS VOLOU – SKODA XANTHI 1:2 (1:1)
1:0 Mario Gurma 34′
1:1 Dimitris Goutas 45’+3′
1:2 Antonis Ranos 82′

ż.k. Stathis Rokas, Christos Melissis, DImitris Arvanitis – Antonis Ranos, Paito, Julian de Guzman, Dimitris Kyriakidis
cz.k. Petros Mantalos 48′

Olympiakos
Theodoros Gitkos, Lefteris Gialousis, Dimitris Arvanitis, Christos Melissis, Panagiotis Katsiaros, Stahis Rokas, Athanasios Pindonis, Mario Gurma, Alexandros Zeris (86′ Giannis Katsikis), Alexandros Nikolias (77′ Mario Breska), Vincente Monje (86′ Ilias Ioannou)

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Paito (90′ Spyros Vallas), Manolis Bertos, Julian de Guzman, Karim Soltani, Carlos Calvo (90’+4′ Josemi), Theodoros Vasilakakis, Petros Mantalos, Kostas Fliskas, Dimitris Goutas, Nicolas Marin (54′ Antonis Ranos)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4009 dni!