eLE: Przed meczem RoPS – Asteras

liga_europejskaW czwartek Asteras Tripolis rozpocznie rywalizację w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Rywalem Arkadyjczyków w 2. rundzie kwalifikacyjnej będzie fiński RoPS.

Asteras dotychczasowej przygody z europejskimi pucharami do końca nie może zaliczyć do udanej, bowiem w sześciu meczach jakie rozegrał nie wygrał żadnego, choć co też istotne przegrał tylko jeden. Cały team liczy teraz na przełamanie tej sytuacji, choć na pewno nie będzie łatwo.

Rozegrane przed tym meczem sparingi Asterasu nie dają jasnego obrazu drużyny i jej formy, zwłaszcza że jest w niej kilku nowych zawodników, którzy są niewiadomą i pewnie będą mieli okazję pokazać na co ich stać. Reprezentant Finlandii jest rozegrany i dość pewny siebie, tak więc Staikos Vergetis będzie musiał znaleźć złoty środek na to, by jego drużyna zagrał najlepiej jak umie i by skutecznie przystopować dobrze usposobionego rywala.

Jeden z filarów drużyny Giorgos Zisopoulos liczy na zwycięstwo, ale też dostrzega problemy przed rywalizacją z RoPS – „Myślę, że tym razem europejską przygodę rozpoczniemy od zwycięstwa. Wykonaliśmy dobrą pracę na zgrupowaniach i na szczęście wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki. To daje nam nadzieje na awans. Jesteśmy gotowi fizycznie i psychicznie, ale problemem może być to, że nie graliśmy meczów o stawkę, w przeciwieństwie do naszych rywali, którzy są w trakcie sezonu.” Golkiper Giorgos Bantis potwierdza słowa kolegi, ale zarazem przekonuje, że awans jest w zasięgu – „Jedziemy do Finlandii, by wywalczyć jak najkorzystniejszy wynik, aby zrobić pierwszy krok do awansu i by przypieczętować go za tydzień w meczu rewanżowym.”

Obie drużyny nie walczyły jeszcze z przedstawicielami ligi rywala, ale w historii był już pojedynki grecko-fińskie. W sezonie 1998/1999 Panionios GSS wyeliminował w Pucharze Zdobywców Pucharów Haka Valkeakoski, a w sezonie 2003/2004 w Pucharze Intertoto błąkający się obecnie po niższych ligach APO Akratitos odpadł z nieistniejącym już obecnie AC Allianssi.

Asteras w ostatnich tygodniach rozegrał tylko dwa towarzyskie mecze z Dynamo Drezno (0:1) i FK Pribram (1:1). RoPS jak było już wspomniane jest w trakcie sezonu. W lipcu drużyna z Rovaniemi zagrał w dwóch ligowych meczach z Honka Espoo (2:0) i TPS Turku (3:0).

Przypuszczalna „11” : Giorgos Bantis – Khalifa Sankaré, Dorin Goian, Athanasios Panteliadis, Giorgos Zisopoulos – Dimitris Kourbelis – Juan Munafo Horta, Fernando Usero, Pablo De Blasis – Jerónimo Barrales, Tasos Bakasetas

17 lipca 2014 – 18:00 – Raatti – Oulu
sędzia główny: Milenko Vukadinović (Serbia)


ASTERAS TRIPOLIS – Ranking UEFA: 175. miejsce

Rok Powstania: 1931

Kadra (Staikos Vergetis)
Konstantinos Theodoropoulos, Giorgos Bantis, Athanasios Panteliadis, Khalifa Sankaré, Ritchie Kitoko, Braian Lluy, Dorin Goian, Georgios Kyriakopoulos, Juan Munafo Horta, Fernando Usero, Martin Rolle, Nicolas Alberto Fernandez, Giorgos Zisopoulos, Anastasios Tsokanis, Dimitris Kourbelis, Pablo De Blasis, Pablo Leonel Mazza, Jerónimo Barrales, Tasos Bakasetas, Ziguy Badibanga

Mecze w europejskich pucharach
Puchar UEFA/LE: 6 (0 zwycięstw – 5 remisy – 1 porażek)

Dotychczasowe mecze w edycji 2014/20154
dopiero rozpoczyna

Potyczki z fińśkimi drużynami
nie grali


RoPS – Ranking UEFA: 421. miejsce

Rok Powstania: 1950
Puchar Finlandii (1): 2014

Kadra (Juha Malinen)
Saku-Pekka Sahlgren, Oskari Forsman, Lassi Nurmos, Jarkko Lahdenmäki, Janne Saksela, Ndukaku Udoka Alison, Juuso Majava, Antti Peura, Faith Friday Obilor, Antti Okkonen, Mika Mäkitalo, Jani Virtanen, Nicholas Otaru, Ville Saxman, Olli Pöyliö, Uchenna Mbachu Emenike, Mika Lahtinen, Aleksandr Kokko, Jamal Gay, Santeri Kumpula, Sainey Nyassi

Mecze w europejskich pucharach
PZP/PUEFA: 12 (3 zwycięstwa – 4 remisy – 5 porażek)

Dotychczasowe mecze w edycji 2014/2015
dopiero rozpoczyna

Potyczki z greckimi drużynami
nie grali


[table_sc caption=”Pojedynki grecko-fińskie” colalign=”left|center|center|center|center|center|center”] Sezon,Rozgrywki,,’,,Dom,Wyjazd
1998/1999, (PZP – e), Panionios GSS, – ,Haka Valkeakoski, 2:0, 3:1
2003/2004, (PI – II), APO Akratitos, – ,AC Allianssi, 0:1, 0:0
[/table_sc]

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4007 dni!