eLE: Przed meczem FK Sarajevo – Atromitos

liga_europejskaAtromitos Peristeri w czwartek rozpocznie swoją tegoroczną przygodę z europejskimi pucharami. Pierwszym rywalem stołecznej drużyny w 3. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej będzie FK Sarajevo.

Jeśli chodzi o doświadczenie w europejskich pucharach to drużyna z Bośni i Hercegowiny ma dużo więcej do powiedzenia. Atromitos ma na swoim koncie zaledwie sześć meczów, a FK Sarajevo blisko 60 spotkań na europejskiej arenie. Jednak teraźniejszość jest zgoła inna i to ekipa z Peristeri jest wyżej notowana przed tym dwumeczem. Jedynie brak jej ogrania w meczach o stawkę, choć rywale w tej kwestii dużo większego doświadczenia też nie mają, więc decydować będzie przede wszystkim postawa na murawie. Będzie to pierwsza w historii konfrontacja drużyn z tych dwóch krajów.

Filar defensywy Atromitosu Nikos Lazaridis liczy na to, że wreszcie uda się przejść rywala – „Myślę, że po dwóch nieudanych próbach z Newcastle i AZ wreszcie osiągniemy swój cel, jakim jest awans do kolejnej rundy. W tym roku walkę zaczynamy nieco wcześniej, więc jeśli przejdziemy FK Sarajevo, będziemy bardziej gotowi do walki w play-off.” Jego kolega z obrony Sokratis Fytanidis tak optymistycznie nastawiony nie jest – „Jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu i mamy ciężkie nogi. Chcemy awansować dalej, ale bardzo niewiele wiemy o naszym rywalu, jedynie to co widzieliśmy w tych dwóch ostatnich meczach. Postaramy się skoncentrować najlepiej jak potrafimy, by uzyskać korzystny wynik.

Dużo więcej optymizmu w serca kibiców Atromitsu tchnął był piłkarz drużyny z Sarajewa i niedawny trener Levadiakosu – Jasminko Velić, który uważa, że Atromitos stać na dwukrotne pokonanie bośniackiej drużyny – „FK Sarajevo to dobry zespół, ale w lidze bośniackiej. Atromitos to dużo wyżej notowana drużyna i wszystko przemawia na jego korzyść, oczywiście jeśli nie zlekceważy rywala. Dużą zaletą Atromitosu jest elastyczność i jestem pewien, że drużyna znajdzie luki, które wykorzysta na swoją korzyść.

W lipcu Atromitos rozegrał trzy sparingi – Niki Volou (2:0), GS Kallithea (3:0) i Panathinaikos Ateny (1:2). Zaś rywal z Bośni prócz sparingów (Vardar Skopje 0:3, NK Krsko 3:1, Metałurh Zaporoże 4:0 i Cardiff City U-21 4:1) zagrał też dwumecz 2. rundy kwalifikacyjnej z norweskim FK Haugesund (0:1 3:1).

Z powodu kontuzji mięśni przywodzicieli w pojedynku tym nie zagra Javier Umbides. W meczu tym nie pojawią się też Jacques Alberto Ngwem i Pantelis Theologou.

Przypuszczalna „11” : Luigi Cennamo – Nikos Lazaridis, Stathis Tavlaridis, Kostas Giannoulis, Vangelis Nastos – Luiz Eduardo Brito, Pitu Garcia, Andreas Tatos, Tasos Karamanos – Panagiotis Ballas, Stefanos Napoleoni

31 lipca 2014 – 20:30 – Asim Ferhatović Hase Stadio – Sarajewo
sędzia główny: Iwajło Stojanow (Bułgaria)


ATROMITOS PERISTERI – Ranking UEFA: 159. miejsce

Rok Powstania: 1923

Kadra (Giorgos Paraschos)
Luigi Cennamo, Andrej Harbunou, Vasilis Barkas, Alexandros Kouros, Stathis Tavlaridis, Sokratis Fytanidis, Vangelis Nastos, Kostas Giannoulis, Kyriakos Kivrakidis, Nikos Lazaridis, Stefano Napoleoni, Andreas Tatos, Panagiotis Ballas, Elini Dimoutsos, Pitu Garcia, Spyros Papaspyros, Luiz Eduardo Brito, Fotis Georgiou, Fábio, Tasos Karamanos

Mecze w europejskich pucharach
Puchar UEFA/LE:6 (1 zwycięstw – 1 remisy – 4 porażek)

Dotychczasowe mecze w edycji 2014/2015
dopiero rozpoczyna

Potyczki z bośniackimi drużynami
nie grał


FK SARAJEVO – Ranking UEFA: 282. miejsce

Rok Powstania: 1946
Mistrzostwo Jugosławii/Bośnii i Hercegowiny (2/2): 1966, 1984 / 1999, 2007
Puchar Jugosławii/Bośnii i Hercegowiny (0/5): 1997, 1998, 2002, 2005, 2014

Kadra (Abdullah Ibraković)
Emir Plakalo, Dejan Bandović, Radoš Protić, Haris Muharemović, Mario Barić, Adnan Kovačević, Ivan Tatomirović, Risto Mitrevski, Marko Mihojević, Džamal Berberović, Amer Dupovac, Miroljub Kostić, Miloš Stojčev, Faris Handžić, Ognjen Todorović, Haris Duljević, Dario Purić, Irfan Vušljanin, Gojko Cimirot, Bojan Puzigaća, Ševko Okić, Krste Velkoski, Almir Aganspahić, Samir Radovac, Nemanja Bilbija

Mecze w europejskich pucharach
Liga Mistrzów: 12 (4 zwycięstwa – 2 remisy – 6 porażek)
Pozostałe puchary: 46 (16-11-19)

Dotychczasowe mecze w edycji 2013/2014
vs FK Haugesund (Norwegia) 0:1 3:1

Potyczki z greckimi drużynami
nie grali

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4078 dni!