Amazones rozpoczyna grę w Lidze Mistrzów!

liga_mistrzow_kobietMistrz Grecji w kobiecych rozgrywkach Amazones Dramas w sobotę (09.08) rozpocznie walkę w Lidze Mistrzów.

Najlepsza grecka drużyna poprzedniego sezonu pojawi się w Chorwacji, gdzie o awans do kolejnej fazy rywalizacji walczyć będzie z mistrzem Serbii – ZFK Spartak Subotica (09.08), mistrzem Chorwacji – ŽNK Osijek (11.08) i mistrzem Mołdawii – SS-11 Goliador-Real (14.08). Awans uzyska zwycięzca miniturnieju, a druga drużyna będzie musiała czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Amazones to debiutant w rozgrywkach europejskich pucharów. Przez ostatnie lata dominował w Grecji PAOK, ale piłkarki z Salonik tym razem zawiodły i to drużyna z Drama będzie bronić honoru kobiecej piłki nożnej.

Najbardziej doświadczonym z rywali Amazones jest gospodarz miniturnieju – ŽNK Osijek. Najlepsza drużyna Chorwacji do tej pory rozegrała 35 meczów w „Europie” (5-2-22). Łatwym rywalem nie będzie na pewno mistrz Serbii, bowiem ekipa z Suboticy rozegrała 10 pojedynków w europejskich pucharach i ma całkiem dobry bilans gier (5-1-4). Najmniejsze doświadczenie ma mistrz Mołdawii. SS-11 Goliador-Real zagrał tylko w jednej edycji Ligi Mistrzów i wszystkie mecze przegrał (0-0-3).

Trener mistrzyń Grecji – Kostas Terzis podczas tego turnieju będzie miał do dyspozycji 18 zawodniczek, w gronie których znalazły się: Roxana Omrea, Margarita Moschopoulou, Aspasia Tsiggelidou, Anastasia Zigra, Sofia Pelekouda, Isidora Grigoriou, Stela Kotsaki, Sofia Keramida, Georgia Malissiora, Maria Fragou, Maria Mitkou, Konstantina Papadopoulou, Martha Fotiadou, Valia Chatzioglou, Aline Birtoiu, Anastasia Papadopoulou, Maria Chatzinikou i Eleni Dragini.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!