eLE: PAOK – Zimbru 4:0

paok_2013PAOK Saloniki rozgromił Zimbru Kiszyniów w meczu rewanżowym rundy play-off kwalifikacji Ligi Europejskiej i zapewnił sobie awans do fazy grupowej. W pierwszym meczu Zimbru wygrał 1:0.

PAOK rozpoczął mecz z pomysłem na grę i choć początkowo akcję nie przynosiły dużego zagrożenia to jednak w 11. minucie gospodarzom udało się odrobić straty z pierwszego meczu i to po efektownej akcji. Piłkę z lewej flanki dośrodkował w pole karne Răzvan Raţ, przyjął ją na klatkę piersiową Stefanos Athanasiadis i efektownym zagraniem podał na drugi słupek do Facundo Pereyry, który dopełnił akcję celnym strzałem. W 42. minucie sytuacja Zimbru się skomplikowała, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał Jean-Marie Amani. PAOK błyskawicznie wykorzystał przewagę liczebną i w 45. minucie podwyższył prowadzenie. W akcji tej brali udział ci sami piłkarze co przy pierwszym golu,a le w nico innej konfiguracji. Długą piłkę zagrał Pereyra, Rat przedłużył podanie do Athanasiadisa, a ten trafił do siatki mołdawskiej drużyny.

W drugiej odsłonie PAOK dominował na murawie, ale mógł mówić o pechu, bo kilka sytuacji z pierwszych fragmentów drugiej odsłony powinno zakończyć się golem, co uspokoiłoby grę. Spokój udało się uzyskać dopiero w 78. minucie. Piłkę skierowaną w pole karne próbował wybić jeden z obrońców, ale ta uderzona głową przez Pereyrę, trafiła do Roberta Maka, który strzałem z woleja pokonał golkipera Zimbru. W 84. minucie wynik ustalił Maarten Martens, który zdecydował się na indywidualną akcję i fantastycznym uderzeniem zza pola karnego trafił w okienko bramki. Podopieczni Angelosa Anastasiadisa przełamali zatem swoją ostatnią niemoc, a wygrywając z Zimbru 4:0 udowodnili, ze potrafią grać efektownie.


PAOK SALONIKI – ZIMBRU KISZYNIÓW 4:0 (2:0)
1:0 Facundo Pereyra 11′
2:0 Stefanos Athanasiadis 45′
3:0 Robert Mak 79′
4:0 Maarten Martens 84′

ż.k. Giannis Skondras, Răzvan Raţ – Ion Jardan, Jean-Marie Amani, Ştefan Burghiu, Alexandru Vremea
cz.k. Jean-Marie Amani 42′

PAOK
Panagiotis Glykos, Giannis Skondras, Giorgos Tzavellas, Răzvan Raţ, Stelios Kitsiou, Hedwiges Maduro (52′ Ergyse Kace), Róbert Mak (83′ Stelios Pozoglou), Alexandros Tziolis, Dimitris Salpingidis (62′ Maarten Martens), Facundo Pereyra, Stefanos Athanasiadis

Zimbru
Denis Rusu, Ştefan Burghiu, Iulian Erhan, Kiril Pavlyuchek, Alexandru Vremea, Ion Jardan (80′ Dan Spătaru), Alexandru Dedov, Dzmitryj Klimowicz, Anatoli Cheptine, Jean-Marie Amani, Alexandru Grossu (46′ Serghei Alexeev)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!