Veria – Kerkyra 2:1

veroiaPAE Veria pokonał w pierwszym meczu 3. kolejki Super League AOK Kerkyra 2:1.

Goście z Korfu mieli bardzo udane wejście w to spotkanie, bo już w 41. sekundzie udało im się zaskoczyć Giorgosa Kantimoirisa. Piłkę po kontrze z prawej strony dośrodkował Mathieu Gomes, ta trafiła na drugą stronę pola karnego, gdzie po serii przypadkowych odbić wycofał ją na 15 metr Borja Sánchez, a świetnym uderzeniem z biegu do siatki trafił Javito. Gospodarze doprowadzili do remisu w 29. minucie meczu. Długą piłkę w pole karne zagrał Dimitris Amarantidis, podanie to próbował przeciąć Stelios Maragos, ale tylko przedłużył futbolówkę do Javiera Campory, który z najbliższej odległości pokonał Ernestasa Šetkusa.

W 57. minucie gospodarze pierwszy raz w tym meczu wypracowali sobie bramkową przewagę. Piłkę wstrzeloną przed pole karne odegrał w „16” Campora, a doskonale przed bramką zachował się Nicolao Dumitru, który efektownie minął obrońce i strzałem w długi róg nie dał bramkarzowi szans. Był to decydujący gol tej potyczki..


PAE VERIA – AOK KERKYRA 2:1 (1:1)
0:1 Javito 1′
1:1 Javier Campora 29′
2:1 Nicolao Dumitru 57′

ż.k. David Vázquez, DImitris Amarantidis – Borja Sánchez, Mathieu Gomes

Veria
Giorgos Kantimoiris, Raúl Bravo (79′ Branko Ostojić), Angelos Vertzos, Cyril Kali, Dimitris Amarantidis, Alexandros Vergonis, David Vázquez, Giorgos Georgiadis (60′ Kenan Bargan), Nicolao Dumitru, Nikos Kaltsas, Javier Cámpora (71′ Roberto Battion)

Kerkyra
Ernestas Šetkus, Anastasios Venetis, Stelios Maragos, Sebastián Nayar (62′ Marko Markovski), Saša Kajkut, Ángel Rojas (63′ Kyriakos Andreopoulos), Mathieu Gomes, Horacio Cardozo, Javito, Petros Kanakoudis, Borja Sánchez (79′ Alexandros Kontos)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4075 dni!