Panathinaikos – Niki 1:0

paoPanathinaikos Ateny pokonał w pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki Super League Niki Volou 1:0.

Panathinaikos niby od początku miał przewagę, ale mało z tego wynikało. W 21. minucie Nikos Karelis zagrał w tempo do Thanasisa Dinasa, który wpadł w pole karne i z ostrego kąta próbował trafić do bramki, ale Dimitris Tairis wyszedł z bramki i ciałem zablokował strzał napastnika PAO. Dopiero w 42. minucie gospodarze zdołali otworzyć wynik meczu. Danijel Pranjić przedostał się pod pole karne i zagrał piłkę do Abdula Jeleela Ajaguna, który przyjął futbolówkę, a następnie uderzył z półwoleja wprost do siatki ekipy z Wolos.

W drugiej części mecz wyglądał podobnie jak w pierwszych 45 minutach, czyli zdecydowana, ofensywna gra gospodarzy, nie przynosząca zbyt wiele korzyści i nieco przyczajona postawa gości. W 49. minucie z rzutu wolnego strzelił w dolny róg bramki Dinas, ale Tairis wyczuł to uderzenie i sparował piłkę na róg. W 78. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Dinas, ale jego uderzenie z 18 metrów było minimalnie niecelne. W 84. minucie szybkie dwie żółte kartki ujrzał Nikos Argyriou i Niki ostatecznie straciłą nadziej an korzystny wynik. W 85. minucie Dinas kolejny raz uderzył z wolnego w krótki róg, ale Tairis znów go wyczuł. Chwile później golkiper Niki efektownie wybronił strzał Pranjicia.


PANATHINAIKOS ATENY – NIKI VOLOU 1:0 (1:0)
1:0 Abdul Jeleel Ajagun 42′

ż.k. Gordon Schildenfeld – Grigoris Kyziridis, Kostas Kotsaridis, Nikos Argyriou, Kees Luyckx
cz.k. Nikos Argyriou 84′

Panathinaikos
Luke Steele, Christos Bourbos, Giorgos Koutroubis, Gordon Schildenfeld, Nano, Danijel Pranjić, Zeca, Tasos Lagos (52′ Christos Donis), Abdul Jeleel Ajagun (80′ Viktor Klonaridis), Thanasis Dinas, Nikos Karelis (67′ Mladen Petrić)

Niki
Dimitris Tairis, Jonas Ivens, Stelios Tsoukanis, Kees Luyckx, Grigoris Kyziridis (78′ Rogerio), Aristotelis Karasalidis, Angelos Argyris, Kostas Kotsaridis (56′ Robert Stambolziev), Giorgos Niklitsiotis (78′ Giannis Sotirakos), Nikos Argyriou, Christos Tzioras

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3965 dni!