Skandal na zgrupowaniu kadry!

reprezentacjaKilka dni temu reprezentacja Grecji do lat 19 doznała druzgocącej klęski ze Szwajcarią 0:10. Teraz wyszły na jaw szokujące fakty związane ze zgrupowaniem greckich młodzieżowców.

Ten niecodzienny wynik przygotowujących się do Mistrzostw Europy Greków wzbudził dużo większe zainteresowanie niż przypuszczano. Winą za klęskę obarczono szkoleniowca Vasilisa Tsalakostasa, który został zwolniony, ale dzień później wyszły na jaw ukrywane dotąd wydarzenie, które miały miejsce podczas zgrupowania w Szwajcarii.

Tsalakostas wyznał, że powodem słabej postawy jego drużyny był brak „dyscypliny” samych kadrowiczów, którzy ponoć nie stosowali się do zasad sportowego stylu życia m.in. paląc papierosy i nie stosując diety wyznaczonej przez sztab szkoleniowy. Młodzi reprezentanci poważnie narazili się też obsłudze hotelu, w którym byli zameldowani. Efektem ich zachowania były m.in. wybite szyby.

Ujawnione fakty nie stawiają Greków w najlepszym świetle, zwłaszcza że są to młodzi zawodnicy, których nawyki mogą mieć konsekwencje w przyszłości. Grecka federacja musi zająć się tym problemem, bowiem gospodarzom przyszłorocznych Mistrzostw Europy nie przystoi dawać tak złego przykładu.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!