LE: PAOK – Fiorentina 0:1

liga_europejskaPAOK Saloniki przegrał w meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej z ACF Fiorentina 0:1.

PAOK rozpoczął mecz dość bojaźliwie i bardzo niepewnie w obronie, co mogło w pierwszych minutach zakończyć się stratą bramki, a nawet dwóch. W pierwszej sytuacji Panagiotis Glykos wyszedł poza pole karne i nie zdążył wybić piłki, jednak uratowała go pozycja spalona Juana Vargasa. Druga sytuacja to ogólna niefrasobliwość defensywy, ale nie wykorzystał jej Federico Bernardeschi, który nie trafił do pustej bramki. W 20. minucie z dużego dystansu uderzył Bernardeschi, Glykos trącił piłkę i ta szczęśliwie wyszła obok słupka. W 38. minucie aktywniej grając goście objęli prowadzenie. Fiorentina wyszła z kontrą, którą wykończył strzałem Vargas, ale Glykos odbił piłkę, jednak przy dobitce tego samego piłkarza nie miał już szans. W 44. minucie padł praktycznie pierwszy groźny strzał gospodarzy, a na bramkę uderzał Stefanos Athanasiadis i choć strzał był dobry nie zaskoczył bramkarza.

W 50. minucie świetną piłkę zagrał w pole karne Alexandros Tziolis, wyszedł do niej Athanasiadis, ale strzelił lekko i trafił w dłonie bramkarza. W 55. minucie Dimitris Salpingidis zdecydował się samemu wykończyć akcję, uderzył w krótki róg, ale Ciprian Tătăruşanu zatrzymał futbolówkę. W 58. minucie ładnie przymierzył zza pola karnego Jasmin Kurtič, ale Glykos zdołał wybić piłkę na róg. W 62. minucie Vargas na drugim słupku wykończył akcję prawą stroną, ale trafił w ..słupek. W 65. minucie w krótki róg uderzył z dystansu Juan Cuadrado, ale Glykos zdecydował się sparować piłkę poza boisko. W 79. minucie Cuadrado technicznym strzałem wykończył kontrę Fiorentiny, ale Glykos stanął na wysokości zadania i ładnie wybronił to uderzenie. W 85. minucie Razvan Rat wstrzelił piłkę z lewej strony, ale ta po rykoszecie wyszła tuż nad poprzeczką. W ostatnich minutach PAOK przycisnął, ale wyniku już nie zmienił..


PAOK SALONIKI – ACF FIORENTINA
0:1 Juan Vargas 38′

ż.k. Stelios Kitsiou, Razvan Rat – Juan Vargas

PAOK
Panagiotis Glykos, Giorgos Katsikas, Miguel Vítor, Razvan Rat, Giannis Skondras (11′ Stelios Kitsiou), Alexandros Tziolis, Theofanis Tzandaris, Ergys Kace, Facundo Pereyra (54′ Eyal Golasa), Dimitris Salpingidis (81′ Dimitris Papadopoulos), Stefanos Athanasiadis

Fiorentina
Ciprian Tătăruşanu, Micah Richards, José Maria Basanta, Manuel Pasqual, Nenad Tomović, Milan Badelj, Juan Vargas, Jasmin Kurtič, Borja Valero (66′ Andrea Lazzari), Josip Iličić (78′ Marko Marin), Federico Bernardeschi (56′ Juan Cuadrado)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!