Skoda – AELK 2:1

skoda-gpSkoda Xanthi pokonała w 6. kolejce Super League AEL Kallonis 2:1.

Tuż po pierwszym gwizdku Cleyton bliski był otwarcia wyniku, ale piłka przez niego uderzona po interwencji Andrewa Hogga trafiła w słupek. W 13. minucie gospodarze dopięli swego i prowadzili 1:0. Cleyton umiejętnie przyjął piłkę w polu karnym i wyłożył ją na 16 metr do Karima Soltani, który strzałem po ziemi trafił do siatki gości. W 20. minucie Christos Pipinis pchnął w polu karnym Pantelisa Kapetanosa, za co ujrzał drugą żółtą kartkę, a gospodarze dostali w prezencie rzut karny. Do „11” podszedł Cleyton i zupełnie zwiódł golkipera, a Skoda prowadziła 2:0.

Goście z Lesbos mimo straty dwóch bramek i gry w „10” łatwo się nie poddali i już w 52. minucie zdobyli gola kontaktowego. Do piłki wstrzelonej z rzutu rożnego przez Leozinho wyszedł Startos Valios i szybkim strzałem pokonał Dimitrisa Kyriakidisa. W 88. minucie okazję na podwyższenie wyniku miał Kapetanos, ale trafił w słupek.


SKODA XANTHI – AEL KALLONIS 2:1 (2:0)
1:0 Karim Soltani 13′
2:0 Cleyton 22′(k)
2:1 Stratos Valios 52′

ż.k. Karim Soltani, Rudy – Christos Pipinis, Daniel Adejo, Paul Keita
cz.k. Christos Pipinis 20′

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Dimos Baxevanidis, Wallace, Christian Obodo (78′ Kostas Fliskas), Dimitris Goutas, Manolis Papasterianos (62′ Theodoros Vasilakakis), Christos Karypidis, Adrián Lucero, Cleyton, Karim Soltani (46′ Rudy), Pantelis Kapetanos

AELK
Andrew Hogg, Daniel Adejo, Anestis Anastasiadis, Christos Pipinis, Stratis Valios, Juanma (66′ Henri Camara), Paul Keita, Ximo Navarro (59′ Raul Llorente), Nikos Kaltsas, Leozinho, Giorgos Manousos (73′ Ljubomir Stevanović)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4007 dni!