Skoda – PAOK 4:2

skoda-gpSkoda Xanthi w pierwszym niedzielnym pojedynku 13. kolejki Super League pokonała lidera PAOK Saloniki 4:2.

Gospodarze szybko zaskoczyli lidera Super League, bo już w 6. minucie Pantelis Kapetanos otworzył wynik meczu. Kostas Fliskas zagrał bardzo długą piłkę w stronę Kapetanosa, ale do niej ruszył też Panagiotis Glykos, jednak napastnik Skody był szybszy od golkipera i świetnym strzałem zza pola karnego trafił do pustej bramki. Po tym golu PAOK ruszył do ataku, ale choć tempo rozgrywania piłki było wysokie, to klarownych sytuacji praktycznie nie było. Dopiero w 38. minucie liczna grupa kibiców gości miała okazje do radości. Eyal Golasa będąc na linii kończącej boisko wycofał piłkę do Steliosa Kitsiou, a ten przedłużył ją na 17 metr do Stefanosa Atahanasiadisa, który strzałem po ziemie doprowadził do remisu.

Pierwsza akcja drugiej połowy od razu przyniosła gola. Piłkę zagraną z prawej strony boiska, głową odegrał Kapetanos, a z woleja w róg bramki uderzył Adrian Lucero i Skoda znów prowadziła. PAOK-owi ciężko było podnieść się po tym nieoczekiwanym ciosie, a nerwówka wpływała na jakość rozgrywania piłki. W 77. minucie goście stracili trzecią bramkę. Z kontrą wyszedł Soltani, który zagrał dokładną piłkę do Cleytona, a ten po krótkim rajdzie uderzył na bramkę, nie dając Glykosowi. W 82. minucie PAOK zmuszony do ultraofensywy strzelił gola kontaktowego. Dimitris Papadopoulos przyjął piłkę w polu karnym i podał ją bliżej bramki do Roberta Maka, a ten z kilku metrów nie chybił. W 88. minucie gospodarze zadali ten ostateczny cios. Kolejną kontrę wykończył tym razem ładnym technicznym uderzeniem Kapetanos.


SKODA XANTHI – PAOK SALONIKI 4:2 (1:1)
1:0 Pantelis Kapetanos 6′
1:1 Stefanos Athanasiadis 38′
2:1 Adrian Lucero 47′
3:1 Cleyton 77′
3:2 Robet Mak 81′
4:2 Pantelis Kapetanos 88′

ż.k. Kostas Fliskas, Manolis Bertos, Karim Soltani, Manolis Papasterianos, Christos Karypidis – Ergys Kace, Dimitris Papadopoulos, Razvan Rat

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Manolis Bertos, Wallace, Dimitris Goutas, Christos Karypidis, Kostas Fliskas, Theodoros Vasilakakis (46′ Manolis Papasterianos), Cleyton (80′ Dimos Baxevanidis), Adrian Lucero, Karim Soltani, Pantelis Kapetanos (90’+1′ Christian Obodo)

PAOK
Panagiotis Glykos, Razvan Rat, Miguel Vítor, Stelios Kitsiou, Alexandros Tziolis, Ergys Kace (57′ Robert Mak), Eyal Golasa, Theofanis Tzandaris (80′ Maarten Martens), Facundo Pereyra, Dimitris Papadopoulos, Stefanos Athanasiadis (57′ Dimitris Salpingidis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4088 dni!