PAS – PAOK 3:0

giannina-gpPAS Giannina w pierwszym czwartkowym meczu 15. kolejki Super League pokonał PAOK Saloniki 3:0.

W 8. minucie Andi Lila uderzył z blisko 30 metrów, piłka jednak prześlizgnęła się nad poprzeczką. Dwie minuty później po zastosowanym przywileju korzyści w polu karnym piłkę przyjął Brana Ilić, ale jego strzał z ostrego kąta skutecznie sparował Panagiotis Glykos. W 17. minucie PAOK miał podwójną szansę na zdobycie gola. Najpierw Stefanos Athanasiadis ładnie wymanewrował obrońcę i strzelił z 15 metrów, ale Markos Vellidis odbił piłkę, jednak ta trafiła do Dimitrisa Salpingidisa, który z lekkiego kąta przymierzył w stronę bramki, ale golkiper gospodarzy znów stanął na wysokości zadania. W 24. minucie Cristian Chavez uderzeniem z pierwszej piłki posłał efektownego loba, ale futbolówka po interwencji Glykosa ostatecznie wyszła tuż obok słupka. W 26. minucie „Ajaks Epiru” otworzył wynik, a bramkę zdobył precyzyjnym strzałem z 20 metrów Lila. W 33. minucie Athanasiadis dobrze opanował piłkę w polu karnym, ale jego dwa strzał przyblokował Vellidis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy lobem próbował zaskoczyć Charlesa Itandje Chavez, ale piłka wyszła obok bramki. W 69. minucie Facundo Pereyra miał tylko dopełnić formalności, ale mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił dobrze w piłkę i ta wyszła obok słupka. W 72. minucie Noe Acosta barkiem próbował trafić za kołnierz Itandje, ale piłka wyszła nad poprzeczką. Chwilę później PAS podwyższył wynik. Z kontrą wyszedł Chavez, po czym zagrał piłkę w tempo do Charisa Charisisa, który sprytnym strzałem obok bramkarza trafił do siatki. W doliczonym czasie gry gości dobił świetnym uderzeniem z ostrego kąta Michalis Manias, który chwilę później za dwie żółte kartki opuścił murawę.


PAS GIANNINA – PAOK SALONIKI 3:0 (1:0)
1:0 Andi Lila 26′
2:0 Charis Charisis 73′
3:0 Michalis Manias 90’+2′

ż.k. Andi Lila, Nikos Korovesis, Michalis Manias – Miguel Vitor, Stefanos Athanasiadis, Theofanis Tzandaris, DImitris Papadopoulos
cz.k. Michalis Manias 90’+4′

PAS
Markos Vellidis, Andraž Struna, Nikos Korovesis (84′ Giorgos Dasios), Alexis Michail, Themistoklis Tzimopoulos, Andi Lila, Stavros Tsoukalas, Charis Charisis, Cristian Chávez (87′ Michalis Manias), Fonsi, Brana Ilić (62′ Noe Acosta)

PAOK
Panagiotis Glykos (31′ Charles Itandje), Giannis Skondras, Miguel Vítor, Nikos Spyropoulos, Stelios Kitsiou (67′ Dimitris Papadopoulos), Theofanis Tzandaris, Eyal Golasa, Ergys Kace, Dimitris Salpingidis, Facundo Pereyra (77′ Efthimi Koulouris), Stefanos Athanasiadis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4014 dni!