Skoda – Panathinaikos 4:2

skoda-gpW ostatnim meczu 15. kolejki Super League Skoda Xanthi wygrała z Panathinaikosem Ateny 4:2.

W 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a bramkę głową po centrze z kornera Adriano Lucero strzelił Dimitris Goutas. Dwie minuty później Gordon Schildenfeld, wyszedł na pierwszy słupek do piłki zagranej z rzutu rożnego i kąśliwym uderzeniem głową skierował piłkę w stronę bramki, a e Dimitris Kyriakidis nie dał się zaskoczyć. W 16. minucie Skoda podwyższyła prowadzenie. Najpierw goście przy oblężeniu bramki kilkukrotnie zablokowali strzały m.in. Karima Soltani i Kostasa Fliskasa, ale futbolówka trafiła jeszcze do Theodorosa Vasilakakisa, który ładnym uderzenie skierował piłkę w róg, a ta po kontakcie z słupkiem wpadła do siatki. Sekundy po wznowieniu meczu Nano zagrał precyzyjną piłkę w pole karne do Nikosa Karelisa, a ten delikatnym strzałem obok golkipera zdobył gola kontaktowego. W 41. minucie blisko było trzeciej bramki dla gospodarzy. Z prawej strony piłkę wstrzelił pod bramkę Cleyton, a Soltani z kilku metrów strzelił centymetry obok słupka.

W 52. minucie „Królowa Tracji” prowadziła 3:1. Piłkę z kornera zagrał Cleyton, a w polu karnym kreatywnością wykazał się Soltani, który zdecydował się na niekonwencjonalne zagranie i piłka wpadła do siatki. W 59. minucie gościom zabrakło nieco szczęścia, bo Mladen Petrić stojąc dwa metry od bramki, źle uderzył piłkę i zdążył ją złapać golkiper Skody. W 63. minucie PAO mógł już czuć zażenowanie, bo gospodarze strzelili czwartego gola. Piłkę na prawą stronę pola karnego zagrał Manolis Papasterianos, a Pantelis Kapetanos wykorzystał wyjście z Steela i trafił w długi róg bramki. W 65. minucie był już jednak tylko 2:4, bo Karelis dostał piłkę od Thanasisa Dinasa i bez zastanowienia strzelił po ziemie do siatki. W 67. minucie Petrić miał przed sobą tylko bramkarza, ale jego strzał golkiper wybronił intuicyjnie. W 80. minucie pecha miał Kapetanos, który trafił w słupek, a w 86. minucie podobnego pecha miał Soltani.


SKDOA XANTHI – PANATHINAIKOS ATENY 4:2 (2:1)
1:0 Dimitris Goutas 3′
2:0 Theodoros Vasilakakis 16
2:1 Nikos Karelis 17′
3:1 Karim Soltani 52′
4:1 Pantelis Kapetanos 63′
4:2 Nikos Karelis 65′

ż.k. Pantelis Kapetanos, Manolis Papasterianos, Adrian Lucero, Manolis Bertos – Zeca, Gordon Schildenfeld, Tasos Lagos

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Manolis Bertos, Dimos Baxevanidis, Dimitris Goutas, Christos Karypidis, Kostas Fliskas (38′ Manolis Papasterianos), Theodoros Vasilakakis (73′ Christian Obodo), Adrián Lucero, Cleyton, Karim Soltani, Pantelis Kapetanos (81′ Rudy)

Panathinaikos
Luke Steele, Christos Bourbos, Gordon Schildenfeld, Nano (64′ Diamantis Chouchoumis), David Mendes da Silva, Zeca (60′ Christos Donis), Tasos Lagos (60′ Thanasis Dinas), Danijel Pranjić, Viktor Klonaridis, Nikos Karelis, Mladen Petrić

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4013 dni!