AELK – Olympiakos 0:5

olympiakos2-gpOlympiakos Pireus rozgromił w wyjazdowym meczu 16. kolejki Super League AEL Kallonis 5:0.

W 2. minucie Christos Mingas kąśliwym uderzeniem zmusił do wysiłku Roberto, który nieco intuicyjnie wybił piłkę. W 11. minucie to Olympiakos otworzył wynik meczu. Doskonałe dośrodkowanie Arthura Masuaku, wykończył dość nietypowo dla siebie, bo głową Giannis Maniatis. W 24. minucie nie naciskany przez nikogo Leozinho podkręcił piłkę z 25 metrów, ale ta niestety dla gospodarzy wyszła tuż nad poprzeczką. W 40. minucie Mitroglou stojąc dwa metry przed bramkarzem nie zdołał głową skierować piłki do siatki.

W 48. minucie Mitroglou strzelił zza linii pola karnego, jednak Andrew Hogg zdołał przenieść piłkę nad bramkę. W 56. minucie ładne uderzenie Alejandro Domingueza było minimalnie niecelne. W 60. minucie Dominguez wykończył głową centrę z prawej strony, piłka zmierzała w róg bramki, ale Hogg sparował ja na róg. W 62. minucie Christos Pipinis nieświadomie zatrzymał piłkę ręką w polu karnym, za co sędzia podyktował „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał Dominguez. W 65. minucie było już 0:3. Tym razem Jorge Benitez wyszedł z indywidualną akcją i wykończył ją bez błędu. W 72. minucie Benitez przyjął piłkę tuż przed polem karnym i precyzyjnym strzałem zmieścił piłkę w siatce. W 78. minucie Andreas Bouchalakis przymierzył z 20 metrów w dolny róg bramki i Hogg nie miał szans na obronę. W 90. minucie Benitez mógł ustrzelić hat-tricka, ale trafił w poprzeczkę.


AEL KALLONIS – OLYMPIAKOS PIREUS 0:5 (0:1)
0:1 Giannis Maniatis 11′
0:2 Alejandro Dominguez 63′(k)
0:3 Jorge Benitez 65′
0:4 Jorge Benitez 73′
0:5 Andreas Bouchalakis 78′

ż.k. Christos Pipinis

AELK
Andrew Hogg, Daniel Adejo, Anestis Anastasiadis, Raúl Llorente, Christos Pipinis, Nikos Kaltsas, Ljubomir Stevanović, Leozinho, Giorgos Chorianopoulos (74′ Marcos Barrera), Giorgos Manousos (79′ Razak Abdul), Christos Mingas (74′ Marcos Barrera)

Olympiakos
Roberto, Omar Elabdellaoui (78′ Praxitelis Vouros), Éric Abidal, Dimitris Siovas, Arthur Masuaku, Delvin N’Dinga, Giannis Maniatis, Pajtim Kasami (66′ Andreas Bouchalakis), Alejandro Domínguez (71′ Kostas Fortounis), Jorge Benítez, Kostas Mitroglou

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!