Asteras – Skoda 2:1

asteras-gpAsteras Tripolis pokonał w 16. kolejce Super League Skodę Xanthi 2:1.

W 6. minucie Giannis Gianniotas błyskawicznie wyszedł do piłki zagranej za linie obrony Skody i w sytuacji sam na sam z Dimitrisem Kyriakidisem nie zmarnował swojej szansy, a Asteras miał bramkę przewagi. W 16. minucie Gianniotas potężnym strzałem z woleja skierował piłkę w stronę bramki, ale golkiper Skody efektowną interwencją sparował piłkę na róg. W 37. minucie Christian Obodo ładnie uderzył z 18 metra w róg bramki, ale piłka przeszła obok bramki. W końcówce pierwszej odsłony kąśliwe uderzenie po ziemi Adriana Lucero trącił dłonią golkiper Asterasu i piłka przeszła centymetry obok słupka.

W 58. minucie w bardzo podobnej sytuacji jak w pierwszej odsłonie padła druga bramka dla gospodarzy. Do długiego podania za plecy obrony Skody doszedł Pablo Leonel Mazza, który wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem trafił w dolny róg bramki. W 80. minucie piłkę zablokował ręką w polu karnym Herroine Moukam, a sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystał Cleyton i zrobiło się nerwowo, ale więcej bramek już nie było..


ASTERAS TRIPOLIS – SKODA XANTHI 2:1 (1:0)
1:0 Giannis Gianniotas 6′
2:0 Pablo Leonel Mazza 58′
2:1 Cleyton 81′(k)

ż.k. Dorin Goian, Tomáš Košický – Christos Karypidis, Adrian Lucero, Manolis Bertos, Kostas Fliskas, Dimitris Komesidis

Asteras
Tomáš Košický, Braian Lluy, Dorin Goian, Khalifa Sankaré, Éric Tié Bi (69′ Juan Munafo Horta), Anastasios Tsokanis, Dimitris Kourbelis, Giannis Gianniotas, Nicolás Fernández, Pablo Leonel Mazza, Jerónimo Barrales (39′ Herroine Moukam)

Skoda
Dimitris Kyriakidis, Manolis Bertos, Dimos Baxevanidis, Christos Karypidis, Christos Lisgaras (46′ Dimitris Goutas), Christian Obodo, Manolis Papasterianos (77′ Kostas Fliskas), Adrián Lucero, Cleyton, Pantelis Kapetanos, Theodoros Vasilakakis (77′ Dimitris Komesidis)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!