Gattuso porzuca OFI!

ofi-gpTrener OFI Kreta Gennaro Gattuso wyjechał do Włoch i miał w poniedziałek wrócić, by rozpocząć przygotowywania do kolejnych potyczek, ale w Grecji się nie pojawił.

Poranny wtorkowy trening drużyny został odwołany, a klub wydał oświadczenie w którym poinformował, że szkoleniowiec wyjechał na Nowy Rok do domu, ale wieczorem 1 stycznia ma pojawić się z powrotem na Krecie. Po południo pojawił się zaś wywiad Gattuso w „La Repubblica„, z którego jasno wynika, że Włoch już OFI nie poprowadzi. Powodem rezygnacji włoskiego szkoleniowca są ciągnące się od początku problemy finansowe i organizacyjne klubu, które mimo interwencji jego jak i piłkarzy nie uległy rozwiązaniu.

W październiku zrezygnowałem, ale wróciłem po interwencji kibiców i piłkarzy. Nie wyobrażałem sobie jednak, że ówcześnie zaistniałe problemy będą rosnąć dalej. Jest mi bardzo przykro ze względu na mieszkańców Krety, nie zasługują na to wszystko. Gdybym został, byłby to brak szacunku do nich. Chciałbym podziękować zawodnikom i pracownikom OFI za poparcie w tych sześciu miesiącach. Mam nadzieję, że jednak przyjdą lepsze czasy dla tej drużyny.” – tak podsumował swoją decyzję Gattuso

Gattuso poprowadził OFI w 17 oficjalnych meczach. Bilans jego pracy to 5 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!