PAS – Panathinaikos 0:0

superleague-gpW rozgrywanym na raty meczu 17. kolejki Super League PAS Giannina zremisował z Panathinaikosem Ateny 0:0.

W pierwszym kwadransie niedzielnej potyczki Panathinaikos prowadził grę i miał też jedyny celny strzał. W 3. minucie Abdul Jeleel Ajagun strzelił z dystansu, ale Markos Vellidis pewnie chwycił piłkę. Wraz z początkiem drugiego kwadransa pierwszy raz sędzia spotkania zatrzymał grę, bowiem gęstniejąca z minuty na minutę mgła nie pozwalała na komfortowe kopanie piłki. Po kilkudziesięciu minutach Alexandros Aretopoulos po obserwacji zjawiska zdecydował kontynuować mecz. Tuż po wznowieniu meczu gospodarze mieli podwójną szansę na zdobycie gola, ale uderzenie Cristiana Cháveza wybronił Luke Steele, a dobitkę Stavrosa Tsoukalasa zablokował Christos Bourbos. W 23. minucie znów mgła zaatakowała i mecz został ponownie na kilka minut przerwany. Po kolejnych minutach od wznowienie gry sędzia ostatecznie decydował zakończyć niedzielne zmagania z naturą. Po konsultacjach spotkanie przeniesiono na poniedziałek na godzinę 14:00..

W poniedziałkowe wczesne popołudnie pogoda była bardziej sprzyjająca, choć termicznie mogła dać się we znaki, ale mecz zgodnie z oczekiwaniami został wznowiony. Jednak zanim obie drużyny złapały rytm pierwsze 45 minut (wraz z doliczonym czasem gry) skończyło się. Najlepszą sytuację w tym czasie miał Ajagun, który wyszedł do piłki zagranej przez Nikosa Karelisa, ale nie zdołał skierować jej do siatki.

W drugiej połowie aktywniejsi i efektywniejsi byli podopieczni Giannisa Petrakisa. W 54. minucie gospodarze wykorzystali błąd Stathisa Tavalridisa i wyszli z kontrą. Piłkę dograł Nikos Korovesis, głową uderzył Brana Ilić, ale Luke Steele wybił piłkę z linii bramkowej. W 76. minucie Korovesisi przymierzył z dystansu, ale golkiper PAO poradził sobie bez większych problemów. W 84. minucie piłkę dośrodkował Zeca, a Karelis mając dobrą pozycję uderzył obok bramki. Chwilę później świetną okazję na gola zmarnował Noe Acosta. W 87. minucie Karelis miał przed sobą tylko Vellidisa, ale nie trafił do bramki. W odpowiedzi chwilę później Stavros Tsoukalas mógł zakończyć emocje trafiając do siatki po centrze Chaveza, ale Steele doskonałą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. W ostatnich sekundach piłkę meczową miał Karelis, ale jego uderzenie z kąta wybronił Vellidis.


PAS GIANNINA – PANATHINAIKOS ATENY 0:0

ż.k. Tasos Lagos, Ouasim Bouy, Marcus Berg

PAS
Markos Vellidis, Andraž Struna, Alexis Michail, Nikos Korovesis, Themistoklis Tzimopoulos, Charis Charisis, Fonsi, Stavros Tsoukalas, Noé Acosta (90′ Evripidis Giakos), Cristian Chávez, Brana Ilić (80′ Michalis Manias)

Panathinaikos
Luke Steele, Diamantis Chouchoumis, Konstantinos Triantafyllopoulos, Stathis Tavlaridis, Christos Bourbos, Tasos Lagos, Zeca, Ouasim Bouy (85′ Viktor Klonaridis), Thanasis Dinas (57′ Marcus Berg), Abdul Jeleel Ajagun (71′ Christos Donis), Nikos Karelis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!