Asteras – PAOK 3:0

asteras-gpAsteras Tripolis rozbił w ostatnim sobotnim meczu 11. kolejki Super League PAOK Saloniki 3:0.

W 6. minucie Theofanis Tzandaris na granicy pola karnego podciął Giorosa Zisiopoulosa, ale sędzia uznał, że było to już obszar „16” i wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Jeronimo Barrales, ale sprawiedliwości stało się zadość, bo bardzo słaby strzał Argentyńczyka pewnie wybronił Charles Itandje. W 9. minucie Asteras otworzył jednak wynik meczu. Piłkę w pole karne zagrał Pablo Leonel Mazza, Giannis Gianniotas pewnie przyjął futbolówkę i uderzył nie do obrony. W 28. minucie Stefanos Athanasiadis ładnie przymierzył zza pola karnego, ale Tomáš Košický sparował piłkę na róg. W 30. minucie Arkadyjczycy prowadzili już 2:0. Piłka uderzona z rzutu wolnego trafiła do Dorina Goiana, który nie opanował piłki, ale na miejscu był Khalify Sankare i uderzył pod poprzeczkę. W 34. minucie gospodarze rozbili obronę PAOK-u, a piłkę z ostrego kąta uderzył Sankare, ale z linii bramkowej wybił ją Athanasiadis. W 44. minucie Itandje wybronił groźne uderzenie z czterech metrów Mazzy. W 45. minucie gospodarze wyszli z kontrą, którą zamienił na swojego drugiego gola w tym meczu Gianniotas.

W drugiej odsłonie gospodarze starali się kontrolować mecz, co zresztą dobrze im wychodziło, bo rywale dość niemrawo starali się zdobyć gola honorowego. Najlepszą sytuację miał w 54. minucie. Robert Mak wyszedł do piłki zagranej przez Athanasiadisa i starał się z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza, ale ten skrócił kąt i zablokował piłkę ciałem. W doliczonym czasie gry trafił jeszcze Mazza, ale był na spalonym i bramka nie została uznana.


ASTERAS TRIPOLIS – PAOK SALONIKI 3:0 (3:0)
1:0 Giannis Gianniotas 9′
2:0 Khalifa Sankare 30′
3:0 Giannis Gianniotas 45′

ż.k. Jerónimo Barrales, Martin Rolle, Giannis Gianniotas, Dimitris Kourbelis – Theofanis Tzandaris, Giannis Skondras, Hedwiges Maduro, Stefanos Atahanasiadis, Giorgos Tzvellas

Asteras
Tomáš Košický, Braian Lluy, Dorin Goian, Anastasios Tsokanis, Khalifa Sankaré, Giorgos Zisopoulos, Juan Munafo Horta, Giannis Gianniotas (90′ Thanasis Panteliadis), Jerónimo Barrales, Pablo Leonel Mazza, Diego Rolle (65′ Dimitris Kourbelis)

PAOK
Charles Itandje, Giannis Skondras (59′ Dimitris Papadopoulos), Razvan Rat, Miguel Vítor, Giorgos Tzavellas, Hedwiges Maduro, Eyal Golasa (40′ Robert Mak), Theofanis Tzandaris (69′ Stelios Kitsiou), Dimitris Salpingidis, Facundo Pereyra, Stefanos Athanasiadis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4007 dni!