Olympiakos – Ergotelis 3:0

olympiakos2-gpOlympiakos Pireus w ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki Super League pokonał Ergotelis Heraklion 3:0.

Olympiakos od początku miał zdecydowaną przewagę, ale wszystkie próby zdobycia gola były mało przekonujące dla rywala i bezbramkowy wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony. Sytuacja była frustrująca dla gospodarzy i niewielkiej grupy kibiców tej ekipy, ale dużą satysfakcję mieli zaś goście z Krety.

W drugiej odsłonie przez długi czas sytuacja była podobna. Gospodarze byli o krok od zdobycia gola, ale piłki do bramki nie potrafili skierować. W 66. minucie Franco Jara miał centymetry do siatki gości, ale nie zdołał wepchnąć piłki do bramki. Bojana Saranova udało się pokonać dopiero w 71. minucie. Piłkę zagrał Alejandro Dominguez, tą odbił ręką Jara i ta trafiła do Jimmy’ego Durmaza, który dopełnił formalności. Ten gol załamał dobrze radzących sobie w obronie gości i już po dwóch kolejnych minutach było 2:0. Tym razem podanie Giannisa Maniatisa na gola zamienił Kostas Fortounis. Chwilę później w poprzeczkę trafił Dominguez. W 78. minucie Pajtim Kasami wywalczył „11”, której niestety nie wykorzystał Dominguez. W doliczonym czasie gry wynik ustalił uderzeniem z ostrego kąta Fortounis.


OLYMPIAKOS PIREUS – ERGOTELIS HERAKLION 3:0 (0:0)
1:0 Jimmy Durmaz 71′
2:0 Kostas Fortounis 73′
3:0 Kostas Fortounis 90’+3′

ż.k. Kostas Kaznaferis, Vasilis Rentzas, Ignacio Fideleff, Zacharias Kavousakis

Olympiakos
Roberto, Franco Jara, Omar Elabdellaoui, Kostas Giannoulis, Tasos Avlonitis, Felipe Santana, Mathieu Dossevi (70’Kostas Fortounis), Giannis Maniatis, Pajtim Kasami, Alejandro Domínguez (80′ Jorge Benitez), Ibrahim Afellay (57′ Jimmy Durmaz)

Ergotelis
Bojan Šaranov (80′ Zacharias Kavousakis), Kaspars Gorkšs, Ignacio Fideleff, Vasilis Rentzas, Minas Pitsos, Kostas Kaznaferis, Antonis Bourselis, Angelos Chanti, Leonardo Koutris, Greg Houla (70′ Nikola Stojanović), Esteban Solari

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!