Rozgrywki w Grecji zawieszone!

federacja-gpDecyzję o zawieszeniu piłkarskich rozgrywek podjęło Ministerstwo Sportu, a jest to efekt narastającej przemocy na obiektach sportowych i poza nimi oraz braku skutecznych rozwiązań tych problemów.

Czara goryczy przelała się po wydarzeniach jakie miały miejsce podczas meczu Panathinaikos Ateny – Olympiakos Pireus. Dodatkowo na wtorkowym spotkaniu zarządu Super League ranny został wiceprezes Panathinaikosu Ateny Vasilis Konstantinou (ponoć rzucił w niego szklanką prezes Olympiakosu Pireus Vangelis Marinakis), co wzburzyło całe piłkarskie środowisko. Te wydarzenia plus to co działo się wcześniej, czyli śmierć kibica podczas zamieszek na meczu tzreciej ligi oraz pobicie byłego sędziego Christoforosa Zografosa zmusiły ministerstwo do natychmiastowych działań, by narastająca przemoc został ukrócona.

W środę na zwołanym w trybie pilnym spotkaniu pojawili się wiceminister sportu Stavros Kontonis, wiceprezes EPO Vangelis Topoliatis, prezes Super League Giorgos Borovilos i prezes Football League Spyros Kalogiannis. Wiceminister po rozmowie z przedstawicielami greckiego futbolu i wysłuchaniu propozycji na poprawę sytuacji ostatecznie zdecydował o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich na czas nieokreślony!!

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!