PGS Kissamikos w Football League!

kissamikos-gpPGS Kissamikos w niedzielę zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie czwartej Gamma Ethniki i w przyszłym sezonie będzie beniaminkiem greckiej drugiej ligi.

Jest to historyczny wyczyn drużyny z Kissamos (Chania), bowiem po raz pierwszy zagra ona na zapleczu greckiej Super League. Klub oficjalnie powstał w 1926 roku, ale już w 1912 roku drużyna funkcjonowała, co dało jej status jednej z najstarszych ekip na Krecie. Prawdziwy sportowy rozkwit klubu rozpoczął się na początku tego stulecia, co po blisko dziesięciu latach (w 2013 roku) zaowocowało awansem do ówczesnej Football League 2 (obecnie Gamma Ethniki). Już w tym pierwszym sezonie trzeciej ligi Kissamikos zajął dobre czwarte miejsce.

W sezonie 2014/2015 Kissamikos nie wystartował jako faworyt, bo wyżej stawiano chociażby Ethnikos Pireus i Ionikos Nikaias, ale drużyna od początku była dobrze zorganizowana, a z czasem nabrała pewności, że sukces jest w zasięgu jej możliwości. Jak do tej pory ekipa z Chanii (pozostały dwie kolejki do końca) przegrała tylko jeden mecz z AO Triglia (0:2), a bilans jej gry to 15 zwycięstw, 8 remisów i wspomniana porażka. To pozwoliło wypracować przewagę dziewięciu punktów nad drugim Kifisias AE i zapewniło pierwsze miejsce w grupie..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3896 dni!