Play-off: Panathinaikos – PAOK 2:0

pao-gpPanathinaikos Ateny pokonała w 4. kolejce play-off Super League PAOK Saloniki 2:0 i tym samym zapewnił sobie grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

PAO od początku miał inicjatywę i potrzebował na jej skuteczne wykorzystanie niespełna dziesięć minut. Z dystansu kąśliwie uderzył Danijel Pranjić, piłkę odbił dłonią Charles Itandje, a ta po kontakcie ze słupkiem trafiła do Charisa Mavriasa, który dopełnił formalności. W 28. minucie składniej grający gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z dystansu przymierzył Sotiris Ninis, piłkę znów odbił ręką Itandje i ta trafiła do Nikosa Karelisa, który wykorzystał lukę i z ostrego kąta trafił do siatki.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali mecz. W 49. minucie Mavrias wyszedł do prostopadłego podania, ale w sytuacji sam na sam jego strzał przyblokował Itandje. W 73. minucie Marcus Berg wyszedł w tempo do piłki i mocnym strzałem trafił do siatki, ale sędziowie uznali, że Szwed był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.


PANATHINAIKOS ATENY – PAOK SALONIKI 2:0 (2:0)
1:0 Charis Mavrias 10′
2:0 Nikos Karelis 28′

ż.k. Gordon Schildenfeld, Nano – Facundo Pereyra, Razvan Rat

Panathinaikos
Luke Steele, Giorgos Koutroubis (67′ Christos Donis), Nano, Gordon Schildenfeld, Stathis Tavlaridis, Christos Bourbos (81′ Nikos Marinakis), Zeca, Danijel Pranjić, Sotiris Ninis, Charis Mavrias, Nikos Karelis (56′ Marcus Berg)

PAOK
Charles Itandje, Giannis Skondras, Giorgos Tzavellas(58′ Razvan Rat), Miguel Vítor, Ricardo Costa, Stelios Kitsiou (63′ Dimitris Konstantinidis), Hedwiges Maduro, Kyriakos Savvidis (81′ Achilleas Poungouras), Ergys Kace, Efthymis Koulouris, Facundo Pereyra

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3962 dni!