ME U-19: Grecja – Rosja 0:4

Reprezentacja Grecji przegrała z Rosją 0:4 w półfinałowym meczu Mistrzostw Europy U-19 i tym samym zakończyła udział w tej imprezie.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w duchu walki i trudno był którejś z nich wypracować sobie klarowną sytuację. Dopiero w 22. minucie kibice mogli poczuć większe emocje, po tym jak piłkę zagrał z prawego skrzydła Manolis Saliakas, a wbiegający pod bramkę Nikos Vergos uderzył tuż obok słupka. W 31. minucie do świetnej piłki zagranej z głębi pola wyszedł Efthimis Koulouris i praktycznie leżąc już na murawie uderzył na bramkę, ale piłka po kontakcie z poprzeczką wyszła poza boisko. Rosjanie też mieli kilka prób zmiany wyniku, ale nie tak efektownych jak Grecy, choć w ostatnich sekundach pierwszej odsłony Kostas Kotsaris musiał wznieść się na wyżyny przy uderzeniu Igora Biezdienieżnycha.

W 47. minucie Vergos przymierzył z 20 metra, ale rosyjski bramkarz zdołał sparować piłkę na róg. Niestety początek 50. minuty spotkania okazał się kluczowy dla losów tej rywalizacji. Piłkę z kornera zagrał, a do siatki głową trafił Nikita Czernow. Niespełna dwie minuty później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Albertos Roussos. Piłkę na prawą stronę zagrał Ramil Szajdajew, a z ostrego kąta wynik podwyższył Aleksiej Gasilin. W 55. minucie Paschalis Staikos starał się zmniejszyć różnicę bramkową, ale jego świetne uderzenie wybronił Anton Mitrjuszkin. W 64. minucie Roussos popełnił kolejny błąd zahaczając w polu karnym Gieorgija Mełkadze, za co sędzia podyktował rzut karny, a takiej okazji nie zmarnował etatowy wykonawca „11” Szajdajew. W 68. minucie Timotheos Tselepidis powalił na ziemie wychodzącego na czystą pozycję Szajdajewa i ujrzał za to czerwoną kartkę. W 70. minucie Aleksandr Zujew przymierzył z rzutu wolnego w okienko, ale Kotsaris wyłapał futbolówkę. W 79. minucie wynik na 4:0 podwyższ Czernow, który wykończył głową centrę z rzutu wolnego Mełkadze.


GRECJA – ROSJA 0:4 (0:0)
0:1 Nikita Czernow 50′
0:2 Aleksiej Gasilin 52′
0:3 Ramil Szajdajew 65′(k)
0:4 Nikita Czernow 79′

ż.k. Georgios Kyriakopoulos, Nikos Vasaitis – Dmitrij Barinow
cz.k. Timotheos Tselepidis 68′

Grecja
Kostas Kotsaris (85′ Christos Theodorakis), Manolis Saliakas (62′ Petros Orfanidis), Kostas Tsimikas, Timotheos Tselepidis, Alkiviadis Markopouliotis, Giorgos Kyriakopoulos, Albertos Roussos, Zisis Karachalios, Paschalis Staikos, Efthymis Koulouris (72′ Nikos Vasaitis), Nikos Vergos

Rosja
Anton Mitrjuszkin, Nikita Czernow, Dżamaldin Chodżanijazow, Denis Jakuba, Siergiej Makarow, Ajaz Guliew, Dmitrij Barinow (71′ Wasilij Czerow), Aleksandr Gołowin (58′ Gieorgij Mełkadze), Igor Biezdienieżnych (46′ Aleksandr Zujew), Ramil Szajdajew, Aleksiej Gasilin

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3966 dni!