Levadiakos zostaje w Super League!

Jak co roku władze greckiego futbolu zaskakują swoimi decyzjami. W piątek Komisja Odwoławcza EPO ze względu na wykryte nieprawidłowości uchyliła swoją pierwszą decyzję i uznała odwołanie Levadiakosu, który domagał się degradacji AOK Kerkyra.

Cała sprawa tyczy się sytuacji, która miała miejsce przed sezonem 2014/2015, kiedy to włodarze AO Kerkyra przy fuzji z AO Kassiopis dopuścili się nielegalnej manipulacji, co zdecydowali się wykorzystać stojący pod murem m.in. przedstawiciele Levadiakosu i dlatego wystosowali do greckiej federacji pismo z prośbą o zbadanie tych nieprawidłowości.

Zamieszanie z odwołaniami, czy to jednych czy drugich trwało ponad dwa miesiące, ale w piątek na kilkanaście dni przed początkiem nowego sezonu grecki ZPN uznał (stosunek głosów 3-0), że „Feakowie” faktycznie dopuścili się niedopuszczalnej manipulacji.

Co to oznacza? AOK Kerkyra, który zajął w sezonie 2014/2015 10. miejsce został przesunięty na ostatnią pozycję w tabeli, a zajmujący spadkowe 15. miejsce Levadiakos został automatycznie przesunięty na 14 pozycję i tym samym utrzymał status pierwszoligowca.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4082 dni!