eLE: PAOK – Brondby 5:0

PAOK Saloniki pokonał Brondby IF 5:0 w pierwszym meczu rundy play-off kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Obie drużyny powitało pełne Toumba, co zapewne zrobiło wrażenie na przyjezdnych, bo od początku to gospodarze dominowali i kreowali grę. W 6. minucie do piłki zagranej w pole karne przez Miguela Vitora doszedł Stelios Kitsiou i wślizgiem uderzył na bramkę, ale wychodzący bramkarz odbił piłkę i ta trafiła do Garry’ego Rodriguesa, który nie zdołał skierować jej do bramki z ostrego kąta. W 15. minucie Ergys Kace wypuścił w uliczkę Roberta Maka, który z ostrego kąta uderzył w długi róg, ale piłka przeszła milimetry od słupka. W 17. minucie Słowak już się nie pomylił. Akcję rozpoczął Dimitris Pelkas, który zagrał piłkę na prawo do Dimitrisa Konstantinidisa, ten odegrał ją do Maka, który tym razem strzelił w krótki róg i bramkarz zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. W 22. minucie Kace uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w słupek i wyszła w pole gry. W 36. minucie Mak odegrał piłkę z prawego skrzydła wprost na nogę Pelkasa, który świetnym lobem zaskoczył Frederika Ronnowa.

W 51. minucie prawą stroną poszedł Pelkas i zagrał piłkę wzdłuż bramki do Rodriguesa, który przyłożył nogę i futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku. W 67. minucie goście z Danii oddali pierwszy celny strzał w tym meczu. Piłkę na prawej stronie przyjął Magnus Eriksson i uderzył kąśliwie, ale Robin Olsen zdołał odbić futbolówkę. W ostatnich 10 minutach rywali pognęłbił Mak, który w 80. minucie wyszedł do piłki zagranej z głębi pola przez Kitsiou i po kilkudziesięciometrowym rajdzie perfekcyjnym strzałem pokonał duńskiego bramkarza, a niespełna dwie minuty później Słowak skompletował hat-tricka. Z połowy boiska poszedł sam na bramkę Brondby i w sytuacji sam na sam znów okazał się lepszy od Ronnowa. W 89. minucie powinno być 6:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kace, który trafił w poprzeczkę.


PAOK SALONIKI – BRONDBY IF 5:0 (2:0)
1:0 Robert Mak 17′
2:0 Dimitris Pelkas 36′
3:0 Garry Rodrigues 51′
4:0 Robert Mak 80′
5:0 Robert Mak 82′

ż.k. Dimitris Pelkas, Ricardo Costa, Ergys Kace, Robert Mak – Riza Durmisi, Johan Elmander, Lebogang Phiri, Dario Dumić, Daniel Agger

PAOK
Robin Olsen, Miguel Vítor, Ricardo Costa, Stelios Malezas, Stelios Kitsiou, Dimitris Konstantinidis (83′ NIkos Korovesis), Alexandros Tziolis, Ergys Kace, Dimitris Pelkas (67′ Kyriakos Savvidis), Robert Mak, Garry Rodrigues (72′ Giannis Mystakidis)

Brondby
Frederik Ronnow, Martin Albrechtsen, Frederik Holst (42′ Dario Dumić), Johan Larsson, Riza Durmisi, Daniel Agger, Martin Ornskov, Lebogang Phiri (75′ Christian Nørgaard), Teemu Pukki, Magnus Eriksson, Johan Elmander (58′ Ronnie Schwartz)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!