PAOK – AEK 2:1

PAOK Saloniki wygrał w hicie 4. kolejki Super League z AEK-iem Ateny 2:1.

W 14. minucie mecz został przerwany, gdyż na murawę z trybun rzucone zostały przedmioty zagrażające piłkarzom. Spotkanie zostało wznowione, ale sędziowie ostrzegli, że jak sytuacja się powtórzy mecz może zostać definitywnie przerwany. W 21. minucie Robert Mak minął trzech piłkarzy AEK-u Jakoba Johanssona, Adama Tzanetopoulosa i Rodrigo Galo, ale nie udało się Słowakowi zakończyć efektownej akcji celnym strzałem. W 29. minucie strzał z dystansu Garry’ego Rodriguesa wybronił Alain Baroja, ale do piłki doszedł jeszcze Mak, jednak znów nie wykorzystał sytuacji. W doliczonym czasie gry Mak znalazł się w sytuacji sam an sam, ale przegrał rywalizacje z Baroją.

PAOK miał przewagę w pierwszej odsłonie, ale początek drugiej odsłony to szybki gol AEK-u. Dokładnie w 47. minucie przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ronalda Vargasa błąd popełnił Robin Olsen i Christos Aravidis głową trafił do siatki. W 50. minucie centrę Rodriguesa wykończył głową Stefanos Athanasiadis, ale piłka przeszłą tuż obok bramki. W 64. minucie gospodarze wyrównali. Piłkę w pole karne zagrał Ergys Kace, a przyjął ją Mak, ale jego próbę strzał przyblokował obrońca. Do odbitej futbolówki doszedł jednak Rodrigues i strzelił w długi róg. W tym momencie kibice na “Toumba” dali upust swojej radości. Ten gol pobudził “Tyrana Północy” po agresywną grą starał się wypracować decydującego gola i w 84. minucie udało mu się tego dokonać. Aris Soiledis sfaulował w polu karnym Alexandrosa Tziolisa, za co sędzia podyktował rzut karny, a bardzo pewnie egzekwował “11” Athanasiadis. W ostatnich sekundach meczu Petros Mantalos wykończył głową podanie Aravidisa, ale Olsen efektownie zażegnał niebezpieczeństwo.


PAOK SALONIKI – AEK ATENY 2:1 (0:0)
0:1 Christos Aravidis 47′
1:1 Garry Rodrigues 64′
2:1 Stefanos Athanasiadis 84′(k)

ż.k. Dimitris Konstantinidis, Alexandros Tziolis, Stefanos Athanasiadis, Giorgos Tzavellas – Ronald Vargas, Diego Buonanotte, André Simões, Petros Mantalos

PAOK
Robin Olsen, Miguel Vítor, Giorgos Tzavellas, Dimitris Konstantinidis (59′ Dimityr Berbatow), Alexandros Tziolis, Ricardo da Costa, Erik Sabo (46′ Ergys Kace), Garry Rodrigues, Dimitris Pelkas, Robert Mak, Stefanos Athanasiadis (89′ Stelios Malezas)

AEK
Alain Baroja, Rodrigo Galo, Dimitris Kolovetsios, Adam Tzanetopoulos, Aris Soiledis, André Simões, Jakob Johansson, Dimitris Anakoglou (76′ Vangelis Platellas), Ronald Vargas (56′ Helder Barbosa), Diego Buonanotte (67′ Petros Mantalos), Christos Aravidis

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3894 dni!