eME: Grecja – Węgry 4:3

Reprezentacja Grecji w ostatnim meczu eliminacji do EURO 2016 wygrała 4:3 z Węgrami, ale ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w grupie F.

„Karaiskakis” wypełnił się tylko w części, a tuż przed meczem kibice z Węgier „spotkali” się z policją, ale większych problemów nie było.

Wybrany na ten mecz młody skład szybko odpłacił się trenerowi za decyzję. W 5. minucie prawą stroną poszedł Stelios Kitsiou i w polu karnym zdecydował się odegrać futbolówkę w środek, ale piłka przeszła na drugą stronę „16” wprost do Kostasa Stafylidisa, który ładnym strzałem w krótki róg zmieścił piłkę tuż przy słupku. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza bramka Greków u siebie od 15 listopada 2013 roku!! W 22. minucie Balázs Dzsudzsák wstrzelił piłkę pod bramkę, a ta po kontakcie z nogą greckiego obrońcy trafiła na nogę Dániela Böde, który jednak minimalnie przestrzelił. Niecałe dwie minuty później Dimitris Pelkas wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 26. minucie fatalnie zachował się w polu karnym Stafylidis, który zbyt długo patrzył na lecącą w pole karne piłkę, co wykorzystał Gergő Lovrencsics i uprzedzając defensora, głową trafił do siatki. W 33. minucie po kornerze uderzył w stronę greckiej bramki Roland Juhász, ale piłka jedynie musnęła słupek.

W 50. minucie ładnie przedostał się pod bramkę gości Kostas Fortounis, ale defensor zdołał w ostatniej chwili przyblokować strzał Greka. W 54. minucie Węgrzy wyszli na prowadzenie. Piłkę z kornera zagrał Dzsudzsák, pod bramką przedłużył ją na dalszy słupek Ákos Elek, a wślizgiem dopełnił formalności Krisztián Németh. W 57. minucie znów był remis. Piłka chodził pod polem karnym Węgrów od nogi do nogi, a ostatnie podanie Petrosa Mantalosa wykończył świetnym uderzeniem pod poprzeczkę Panagiotis Tachtsidis. W 68. minucie Elek głową wykończył podanie z prawego skrzydła, ale piłka wpadła w ramiona Karnezisa. W 76. minucie Zsolt Kalmár efektownie wpadł w pole karne, ściągając całą uwagę obrony, po czym wyłożył piłkę do samotnego Nemetha, który nie zmarnował takiej okazji. W 79. minucie Tachtsidis zagrał precyzyjną piłkę do Mitroglou, który mając przed sobą tylko bramkarza skutecznie doprowadził do wyrównania. W 86. minucie kibice wreszcie mogli poczuć większą radość, bo grecka kadra zdobyła zwycięskiego gola. Z lewego skrzydła piłkę dośrodkował Jose Holebas, a Panagiotis Kone zdecydowanym wejściem pod bramkę uderzył piłkę głową i ta z dużą mocą wpadła do siatki.

[infobox color=”#efefef” textcolor=”#000000″ icon=”align-center”]Eliminacje Mistrzostw Europy 2016 – Grupa F[/infobox]

GRECJA – WĘGRY 4:3 (1:1)
1:0 Kostas Stafylidis 5′
1:1 Gergő Lovrencsics 26′
1:2 Krisztián Németh 54′
2:2 Panagiotis Tachtsidis 57′
2:3 Krisztián Németh 76′
3:3 Kostas Mitroglou 79′
4:3 Panagiotis Kone 86′

ż.k. Jose Holebas, Vangelis Moras – Roland Juhász, Ákos Elek, Krisztián Németh, Dániel Böde, Attila Fiola

Grecja
Orestis Karnezis, Stelios Kitsiou, Kostas Stafylidis (35′ Jose Holebas), Vangelis Moras, Dimitris Pelkas, Kostas Mitroglou, Kostas Fortounis, Panagiotis Tachtsidis, Petros Mantalos (72′ Panagiotis Kone), Sokratis Papastathopoulos (63′ Adam Tzanetopoulos), Andreas Samaris

Węgry
Gábor Király, Tamás Kádár, Attila Fiola, Ákos Elek, Balázs Dzsudzsák (71′ Zsolt Kalmár), Krisztián Németh, Zoltán Gera (71′ Ádám Nagy), Dániel Böde, Gergő Lovrencsics (62′ Nemanja Nikolić), Leandro, Roland Juhász

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4085 dni!