AEK – Iraklis 5:1

AEK Ateny rozgromił w ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki Super League PAE Iraklis 1908 5:1.

AEK od pierwszej minuty był drużyną dominującą na murawie, ale długo nie mógł wypracować sobie dogodnej okazji. Dopiero w 31. minucie gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Petros Mantalos zagrał piłkę na lewe skrzydło do Heldera Barbosy, który wstrzelił ją przed bramkę, gdzie między biernych obrońców wpadł Ronald Vargas i głową skierował futbolówkę do siatki. Cztery minuty później z piłką wyszedł Mantalos i po krótkim rajdzie zagrał ją w stronę Vargasa, a ten nieco przypadkowo odegrał ją do stojącego obok Christosa Aravidisa, który mając przed sobą golkipera Iraklisu nie pomylił się.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części AEK zdobył trzecią bramkę. Rodrigo Galo z prawego skrzydła zagrał piłkę na 15 metr, gdzie Vargas w specyficznym wślizgu strzelił w długi róg bramki, czym zaskoczył Dušana Perniša. W 64. minucie Ioannis Pasas wstrzelił piłkę na pierwszy słupek do Apostolosa Velliosa, a ten sprytnym strzałem zmieścił piłkę między bramkarzem, a słupkiem. Po czterech kolejnych minutach AEK prowadził 4:1. Z 30 metrów uderzył Helder Barbosa, a piłka po rykoszecie od głowy Dimitrisa Stampou zaskoczyła bramkarza Iraklisu. W 75. minucie Mantalos mógł swoją dobrą grę okrasić bramką, ale trafił w słupek. W 89. minucie wynik ustalił Diego Bouonanotte. Najpierw strzał Jakoba Johanssona wybronił bramkarz, ale Argentyńczyk był na miejscu i trafił do pustej bramki.


AEK ATENY – PAE IRAKLIS 1908 5:1 (2:0)
1:0 Ronald Vargas 31′
2:0 Christos Aravidis 35′
3:0 Ronald Vargas 60′
3:1 Apostolos Vellios 64′
4:1 Helder Barbosa 68′
5:1 Diego Buonanotte 89′

ż.k. Dimitris Kolovetsios, Dídac Vilà, Vasilis Labropoulos – Sebastian Bartolini

AEK
Alain Baroja, Rodrigo Galo, Dimitris Kolovetsios, Vasilis Labropoulos, Dídac Vilà, André Simões (84′ Miguel Cordero0, Jakob Johansson, Ronald Vargas (74′ Diego Buonanotte), Petros Mantalos, Hélder Barbosa, Christos Aravidis (54′ Macauley Chrisantus)

Iraklis
Dušan Perniš, Michalis Boukouvalas, Sebastian Bartolini, Dimitris Stamou, Giorgos Saramantas (46′ Diego Romano), Giorgos Makris, Nikos Pourtoulidis (71′ Emanuel Perrone), Pavlos Kyriakidis, Kosmas Tsilianidis (46′ Kerem bulut), Ioannis Pasas, Apostolos Vellios

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3900 dni!