PAOK – Panathinaikos 3:1

PAOK Saloniki pokonał Panathinaikos Ateny 3:1 w greckim klasyku 8. kolejki Super League.

Początek meczu bardzo spokojny, ale stroną bardziej chętną zdobycia bramki byli gospodarze. W 16. minucie Jairo oddał pierwszy strzał na bramkę w tym meczu, ale piłka przy pełnej kontroli Luke’a Steele’a wyszła obok bramki. W 27. minucie Stathis Tavlaridis podciął Garry’ego Rodriguesa na granicy pola karnego, ale sędzia uznał, że było to już w obrębie „16” i wskazał na wapno. Rzut karny pewnie egzekwował Dimityr Berbatow. W 31. minucie PAOK podwyższył na 2:0. Dimitris Pelkas odegrał piłkę z prawego skrzydła do Roberta Maka, a ten błyskawicznym podaniem obsłużył Rodriguesa, który jednak strzelił słabo, ale jeszcze słabiej zareagowała obrona (znów Tavlaridis) i Kabowerdeńczyk spokojnie się poprawił. W 41. minucie z lewej strony pola karnego piłkę zagrał Pelkas, ale Steele zdołał wybić piłkę ze światła bramki. Minutę później było 3:0. Piłkę z kornera dośrodkował Pelkas, a pod bramką bramkarza ubiegł Miguel Vitor i głową trafił do siatki PAO.

Drugie 45 minut Panathinaikos rozpoczął aktywnie, ale gospodarze mając taką przewagę starali się umocnić grę w destrukcji, ale mimo to starali się też kontrować rywala. W 63. minucie Abdul Jeleel Ajagun zagrał prostopadłą piłkę do Viktora Klonaridisa, ale jego strzał po ziemi pewnie wybronił Panagiotis Glykos. W 73. minucie Marin Leovac podciął w narożniku pola karnego Nikosa Marinakisa i PAO dostał szansę zmiany niekorzystnego wyniku. Okazji na bramkę nie zmarnował Nikos Karelis. W 79. minucie Pelkas technicznie uderzył na bramkę gości, ale jego intencje wyczuł Steele.


PAOK SALONIKI – PANATHINAIKOS ATENY 3:1 (3:0)
1:0 Dimityr Berbatow 28′(k)
2:0 Garry Rodrigues 31′
3:0 Miguel Vitor 42′
3:1 Nikos Karelis 73′(k)

ż.k. Miguel Vitor, Giorgos Tzavellas, Marin Leovac, Robert Mak – Stathis Tavlaridis

PAOK
Panagiotis Glykos, Miguel Vítor, Ricardo Costa, Giorgos Tzavellas, Alexandros Tziolis, Marin Leovac, Jairo (83′ Stefanos Athanasiadis), Erik Sabo (70′ Charis Charisis), Garry Rodrigues, Robert Mak, Dimityr Berbatow (30′ Dimitris Pelkas)

Panathinaikos
Luke Steele, Nano, Rasmus Thelander, Stathis Tavlaridis, Giorgos Koutroubis (61′ Viktor Klonaridis), Nikos Marinakis, Mehdi Abeid (83′ Mladen Petrić), Zeca, Abdul Jeleel Ajagun, Nikos Karelis (83′ Tasos Lagos), Marcus Berg

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3898 dni!