Luksemburg – Grecja 1:0

Reprezentacja Grecji w pierwszym meczu pod wodzą Michaela Skibbe przegrała na wyjeździe z Luksemburgiem 0:1.

W 3. minucie w polu karnym Panagiotis Tachtsidis odegrał piłkę do Kostasa Mitroglou, a ten od razu strzelił w długi róg, ale futbolówka odbiła się od słupka. W 8. minucie po błędzie obrony Stefanos Kapino nogami zmuszony był blokować mocne uderzenie Ricardo Aleixo Delgado. W 28. minucie ładnie do długiej piłki wyszedł Nikos Karelis i po wejściu w obszar pola karnego napastnik Panathinaikosu Ateny starał się przelobować bramkarza, ale piłka spadła na górną siatkę bramki. W 30. minucie Laurent Jans doszedł do piłki w greckiej “16” i odegrał ją do wbiegającego pod bramkę do Stefano Bensiego, który wślizgiem wykończył akcję, ale minimalnie chybił. W 32. minucie Mitroglou strzelił z linii pola karnego, ale piłka po interwencji Jonathana Jouberta wyszła nad poprzeczką. W 37. minucie do siatki gospodarzy trafił z dystansu Mitroglou, ale sekundę wcześniej faulował i bramka nie została uznana. Kilkadziesiąt sekund później Grecy wyszli z kontrą, ale ten decydujący strzał Dimitrisa Pelkasa został umiejętnie przyblokowany przez defensora. W 40. minucie ładnie zza pola karnego przymierzył Holebas, ale piłka wyszła tuż nad bramką.

W 54. minucie ładnie po ziemi uderzył Mitroglou, ale golkiper wyczuł strzał snajpera SL Banfica. W 59. minucie świetny strzał oddał z 18 metrów Andreas Samaris, ale Joubert zdołał odbić piłkę, do której doszedł jeszcze Mitroglou, ale naciskany przez obrońcę nie zdołał strzelić na bramkę. W 63. minucie Bensi strzelił na grecką bramkę po szybkiej akcji, ale nie trafił w jej światło. Kolejny kwadrans meczu to aktywna, ale równie nieskuteczna gra Luksemburczyków. W 85. minucie Sebastian Thill uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka przeszła tuż obok słupka. W doliczonym czasie gospodarze zapewnili sobie historyczne zwycięstwo nad Grecją. Piłkę z prawej strony zagrał Bensi, a wślizgiem ubiegł defensora Aurelien Joachim.

Chęci w tym meczu niewątpliwie były, ale zabrakło Grekom pomysłu na grę i wiary w sukces. Skibbe ma zatem pierwszy materiał do analizy, a niestety jest co analizować.


LUKSEMBURG – GRECJA 1:0 (0:0)
1:0 Aurelien Joachim 90’+1′

ż.k. Andreas Samaris

Luksemburg
Jonathan Joubert, Maxime Chanot, Chris Philipps (67′ Ben Payal), Lars Gerson (76′ Sebastian Thill), Christopher Martins Pereira (64′ Daniel Alves Da Mota), Stefano Bensi (90’+2′ Tom Schnell), Aurelien Joachim, Kevin Malget, Ricardo Aleixo Delgado, Mario Mutsch (85′ Dwayn Holter), Laurent Jans

Grecja
Stefanos Kapino, Giorgos Tzavellas, Loukas Vyntra, Kyriakos Papadopoulos, Dimitris Siovas (79′ Vangelis Moras), Jose Holebas (69′ Christos Aravidis), Andreas Saamris, Panagiotis Tachtsidis, Nikos Karelis, Dimitris Pelkas (46′ Alexandros Tziolis), Kostas Mitroglou

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3897 dni!