PAO złożył wyjaśnienia!

W piątkowe przedpołudnie przedstawiciele Panathinaikosu Ateny na posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej EPO składali wyjaśnienia względem wydarzeń z poprzedniej soboty i nierozegrania meczu z Olympiakosem Pireus.

Według nich mecz mógł zostać rozegrany, bo na stadionie nic groźnego się nie działo, a Andreas Pappas (sędzia główny spotkania) zbyt pochopnie podjął decyzję o odwołaniu derbów, co wywołało późniejsze incydenty. Według prawnika PAO pani Athiny Balomenou arbiter podjął decyzję o nierozegraniu meczu, ale raporty policyjne i sprawozdania obserwatorów nie dawały takich podstaw.

Włodarze klubu odnieśli się też do bezpieczeństwa na stadionie oraz wnoszonych rac. Według nich prewencja była na najwyższym poziomie, a w jej działanie zaangażowanych było blisko 2000 policjantów. Problemy pojawiły się przy bramach wejściowych, bo zerwany kabel uniemożliwił dokładną kontrolę kart kibica. W kwestii wnoszonych rac klub zaznaczył, że nie ma możliwości dokładnego sprawdzenia osób wchodzących na stadion. Jednocześnie zapewniono, że dzięki wykorzystaniu 45 kamer zainstalowanym na „Leoforos” wszyscy „kibice” którzy używali pirotechniki oraz angażowali się w atak na policję i dewastację obiektu zostaną ukarani.

Decyzja Komisji Dyscyplinarnej ma zostać ogłoszona w najbliższy poniedziałek.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3903 dni!