AEK – Panaitolikos 2:0

AEK Ateny pokonał w niedzielę w meczu 12. kolejki Super League Panaitolikos Agrinio 2:0.

Na OAKA tym razem pojawiła się dużo mniejsza grupa sympatyków AEK-u, co jest efektem protestu przeciwko działaniom Ministra Sportu Stavrosa Kontonisa. Sam mecz nie był zachwycający na co wpływ miała też pogoda. AEK był dużo aktywniejszy od Panaitolikosu i na przerwę schodził prowadząc 1:0. W 44. minucie Petros Mantalos wstrzelił piłkę zrzutu rożnego, a na pierwszym słupku wyskoczył Jakob Johansson i głową pokonał Dimitrisa Kyriakidisa.

W drugiej połowie podwyższyli swoje prowadzenie, ale dopiero w 74. minucie. Z lewej strony piłkę uderzył Rafik Djebbour, a ta przeszła obok bramkarza wprost do Vangelisa Platellasa, który z bliska wpakował ją do bramki. W 87. minucie MArcos Paulo za drugi żółty kartonik przedwcześnie opuścił plac gry i to był ostateczny koniec marzeń gości z Agrinio o punktach w tym pojedynku. AEK ruszył do ataku, co przyniosło w doliczonym czasie gry rzut karny, który wywalczył Djebbour. Niestety Mantalos strzelił tak, ze Kyraikidis obronił i mecz zakończył się wygraną gospodarzy tylko 2:0.


AEK ATENY – PANAITOLIKOS AGRINIO 2:0 (1:0)
1:0 Jakob Johansson 44′
2:0 Vangelis Platellas 74′

ż.k. Petros Mantalos, André Simões – Anastasios Papazoglou, Leandro Kappel, Marcos Paulo
cz.k. Marcos Paulo 87′

AEK
Alain Baroja, César Arzo (85′ Vasilis Labropoulos), Dimitris Kolovetsios, Dídac Vilà, Rodrigo Galo, André Simões, Jakob Johansson, Petros Mantalos, Hélder Barbosa, Diego Buonanotte (60′ Vangelis Platellas), Christos Aravidis (69′ Rafik Djebbour)

Panaitolikos
Dimitris Kyriakidis, Giorgos Mygas (80′ Anastasios Zarkadas), Georgios Kousas, Grigoris Makos, Kevin, Anastasios Papazoglou, Marcos Paulo, Lucas Villafáñez, Amr Warda (68′ Dimitris Koutromanos), Leandro Kappel (58′ Sebastian Rusculleda), Marko Markovski

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3895 dni!