Równi i równiejsi!

Wydaje się, że nowe zasady dotyczące rozgrywania meczów w lidze greckiej są różne w zależności od drużyny.

W 89. minucie poniedziałkowym meczu AO Platanias – Olympiakos Pireus (1:1) z trybuny zajmowanej przez kibiców gości rzucony został w stronę Ousmane Coulibaly’ego przedmiot, co jak mówią przepisy – „Jeżeli na murawie wyląduje raca (nawet jedna) lub inny przedmiot, który może spowodować obrażenia osób przebywających w polu gry, sędzia kończy mecz, bez uprzedniego powiadomienia” – jest jednoznacznym powodem do zatrzymania spotkania, ale sędzia Ilias Spathas udał, że tego zdarzenie nie widzi.

Podobna sytuacja miała miejsce podczas innego meczu, w którym Olympiakos walczył na wyjeździe z PAE Veria (wygrał 2:0). Kibice z Pireusu rzucili racę na murawę, ale mecz rozegrany został do końca, a lider rozgrywek dostał jedynie karę finansową.

Jeśli wszyscy traktowani byliby na tych samych zasadach to według przepisów nowej ustawy o organizacji imprez piłkarskich oba mecze powinny być przerwane, a Olympiakos za te dwa pojedynki powinien być ukarany walkowerem, a prócz tego od jego punktowego dorobku powinno być odjęte sześć oczek. Co jak można szybko przeliczyć dałoby razem minus 10 punktów!!

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3899 dni!